Vyhledávání

Galerie

Prohlédněte si nádherná místa, která jsem navštívila.

Blog

Aktuální články na téma Feng Shui.

Nov.

Odhalí novoluní temné stránky vaší povahy nebo seberete odvahu čelit svým démonům? Nov zahajuje nový cyklus, z něhož můžete vyjít jako vítěz. Více v novém astrotipu.

 


Astrotipy

Co přinese nastávající úplněk nebo novoluní? Doporučení, co dělat a jak náročné období několika dnů kolem úplňku a novoluní zvládnout.Astrotipy

13.7.2018 Nov s částečným zatměním slunce

Novoluní nastane v konstelaci s částečným zatměním slunce a v opozici na Pluto. To znamená, že vliv novoluní bude delší, intenzivnější a půjde víc do hloubky. Dobrou zprávou je, že přichází možnost zpracovat vnitřní bloky, které jsou hluboce zakořeněné, což znamená i historicky delší, se silnějším vlivem na vás a váš život.

Pro ty, kdo nepůjdou tolik do hloubky, bude nov představovat náročné období, krizi. Tématy temného období budou vlastní bezmoc, neschopnost, sebeúcta. Věci se mohou vymknout z rukou a dát průchod temnějším stránkám osobnosti, spíše destruktivního, agresivního charakteru.

Novoluní přináší riziko, které se bude pohybovat v rozmezí: strachy, úzkosti, neurózy – krize – psychické zhroucení – ztráta zdravého rozumu, šílenost. Můžete zažít situace, flashbacky, které vás vrátí v čase zpátky do okamžiku osobní životní pohromy, traumatu. V lepším případě vás může zasáhnout úraz, nehoda, zranění.

Naopak pro neohrožené sebeobjevitele a seberealizátory přichází možnost změnit bloky, které vám stojí v cestě za štěstím a úspěchem. To hlavní, co přináší nov je transformace. Vnitřní, hluboká, osvobozující. Změnu začněte před dalším úplňkem 27. 7. 2018, protože nás čeká celá série zatmění, která se budou načítat na aktuální – zahajující celý cyklus.

Kde začít:

Konstelace aktivuje možnost uvědomit si témata ohledně moci a kontroly v životě. Kdo drží kontrolu a moc nad vámi a vaším životem? Jsou to naučené vzorce? Vžité představy a názory druhých lidí na vás? Skuteční lidé, kteří s vámi manipulují, ať jde o partnera, rodiče, spolupracovníka, kamarádku? Nov ohlašuje období, kdy bude možné se znovu ujmout vlády nad svým životem a nenechat se ovládat nikým, ničím mimo vás.

Stejně tak se v následujícím období budete moci postavit svým závislostem, nutkáním, všemu, co vás oslabuje a brzdí a odstranit je. Dalo by se říci, že pokud se teď odhodláte, seberete své síly a začnete bojovat, čeká vás jen vítězství. Bitvy nemusí být úplně jednoduché, ale pokud se sami nevzdáte, zvítězíte. Můžete porazit své nejskrytější obavy a strachy a díky tomu získat vnítřní sílu, která uvolní cestu k větší spokojenosti, úspěchu, naplnění, láskyplnějším vztahů a lepšímu životu vůbec.

 

28.6.2018 Úplněk

Následující dny mohou být náročné. Můžete si všimnout větší vážnosti, tíhy, smutku. Úplněk nastává ve znamení Kozoroha v konjunkci se Saturnem, vládcem Kozoroha. Tíživé emoce, vážnější nebo pochmurnější nálady budou proto výraznější. Můžete si všimnout zpomalení, které přinese únava nebo pocit opotřebování, případně vypotřebování.

Výjimkou nebude prohloubení deprese a pocitů viny. Stahovat vás budou negativní scénáře, očekávání neúspěchu, prohry. Pocity odmítnutí se odrazí na oslabeném sebevědomí. Saturn omezí emocionalitu a citlivost, takže se projeví odtažitost, odcizení, rezervovanost ve vztahu.

Obecně se může zdát být každá situace horší a těžší než ve skutečnosti je. Dokonce i po zdravotní, fyzické stránce se můžete cítit hůř. Nepříjemnosti se projeví v práci a upozorní na možné protivníky, soupeře, kteří vystoupí ze svého stínu. Můžete odhalit ty, kteří se snaží vás ovládat, manipulovat, mít pod kontrolou.

Výrazněji budete v následujících dnech reagovat na zátěž, přetížení. Přecitlivělost se projeví vedle zmíněných pocitů a stavů také na těle. Zdravotní potíže, které se objeví v následujících dvou týdnech, budou mít kořeny v psychice.

Úplněk přinese mnoho lekcí, které budou náročné, ale cenné.

Na druhou stranu však silný saturnský vliv usnadní koncentraci, třeba právě zpomalením a soustředěním. Když k tomu přidáte vytrvalost a tvrdou práci, výsledek bude úžasný. Pouze lpění a držení se zažitého povede k většímu zabřednutí, z něhož bude po odeznění úplňkové konstelace obtížné se dostat.

Úplňková luna čerpá z Uranu, otevírače nových možností a cest. Bude snadnější se osvobodit a ukončit nezdravý vztah. Stejně tak vám úplněk pomůže zbavit se, osvobodit se od špatného zvyku, škodlivého návyku, něco těžkého překonat nebo uniknout z negativního prostředí. Tyto čistky neproběhnout samy od sebe, budete se muset aktivně a výrazně zapojit. Určitě využijete sílu vůle i sílu odhodlání, abyste dosáhli svého cíle nebo se osvobodili od škodlivého vlivu, ať už se za ním schovává cokoli.

 

13.6.2018 Nov

Novoluní tentokrát nastává v Orionově pásu a souhvězdí Býka.

Nov tak přinese štěstí, bezpečí a ochranu. Můžete pocítit novou odvahu, sílu, sebevědomí, ale také jasnější mysl. Jde-li o vaše přirozené kvality, dávejte si pozor, protože snadno sklouznete k aroganci, vzpurnosti až k násilnému porušování hranic, dohod či norem. Konstelace luny a orionova pásu vede k četnějšímu výskytu bouřek, které budou mít silnější až ničivější charakter.

Býkův roh, Elnath, přinese hádky a spory s problematickými spolupracovníky, na které se nemůžete spolehnout. Jinak však přinese také obchodní úspěch. Konstelace však varuje, že nepříjemnosti mohou přijít z domácího prostředí, od partnera nebo příbuzných.

Novoluní pocítíte mimo jiné jako větší chuť si s někým popovídat. Můžete proto věnovat pozornost svým komunikačním schopnostem a všimnout si případných komunikačních bloků, stejně jako úhybných manévrů. Dokážete naslouchat druhým? Přikrášlujete fakta? Upravujete skutečnost, aby byla záživnější, barvitější, plnější, zábavnější, zajímavější? Jak reagujete na odlišný názor? Umíte argumentovat nebo se raději podvolíte a opouštíte svou původní domněnku?

Každopádně nov podnítí zvědavost a chuť dozvídat se, učit se nové věci. Vždy je dobré dozvědět se něco sám o sobě. Je zajímavé, že i když sám se sebou člověk žije celý život, většinou je sám sobě cizincem. Je však úžasně sledovat a moci někoho doprovázet na jeho cestě při objevování sebe sama během našich konzultací a terapií. Někdy je to urputný boj vyžadující neutuchající vytrvalost, sílu a odvahu, jindy radostné shledání probíhající kousek po kousku, často udivující překvapení, co se v člověku skrývá, co si v sobě nese. Vždy však člověk odchází ze setkání jiný, víc svůj vlastní kamarád a spojenec, víc sám sebou.

Každopádně si v následujících dnech dejte větší pozor na oči a buďte opatrnější. Zrak bude slabší, unavenější, méně ostrý, spíše rozmazaný a nejasný. Konstelace varuje před snadným přehlédnutím, roztěkaností, pochybnostmi i zlehčováním a převáděním důležitých, podstatných věcí v žert. Před čím zavíráte oči vy?

 

29.5.2018 Úplněk

Úplněk přináší bojovnou a vášnivou energii. Aktivuje se osa mezi hvězdami Antares a Aldebaran.

Antares v srdci Štíra má kvality Marse a Jupitera, což přinese bojovnost, agresi, strategické schopnosti. Má zlomyslnou a násilnickou povahu. Jeho vliv však můžete pocítit jako odvahu, která vám pomůže zkusit věci, o něž byste se dřív nepokusili. Během následujících dní si můžete všimnout větší energie a sil, sebevědomí, zanícenosti.

Jelikož Antares je aktivován Lunou, nabídne příležitost k popularitě, otevřené mysli a tedy i možnosti měnit názory nebo předsudky. Konstelace otevře cestu k vlivným přátelům, kteří budou přínosem hlavně pro obchod.

Další důležitou hvězdou úplňku je Aldebaran v oku Býka. V konjunkci se Sluncem přináší velkou energii, vytrvalost i materiální zlepšení, ale současně i nebezpečí, že to všechno ztratíte. Vyhnout byste se měli zejména hádkám a sporům se zákony, protože bohatství a čest se pak snadno obrátí v ostudu a nezbude nic než trosky.

Velký trigon Venuše - Jupiter - Neptun, umocní osobní kouzlo, šarm a svému oblíbenci poskytne značnou dávku štěstí. Jde o nádhernou konstelaci. Vedle bojovné, agresivní, zlomyslné konstelace Antares - Aldebaran je uvedený velký trigon láskyplnou, harmonickou, příznivou oázou plnou života, radosti, porozumění. Přitahuje další pomoc, laskavost, štěstí, lásku, spřízněnost, jemnost. Úplněk přináší opravdu naprostou polaritu a záleží, která z konstelací bude působit pro vás.

Úplněk pocítíte jako nutkání vzít si, co chcete bez ohledu na následky. Pokud však v těchto dnech podstoupíte soutěž, konkurz, nebo vstoupíte s někým do konfliktu či nějakého sporu, musíte počítat s tím, že soupeř bude nesmírně silný.

Ve hře bude opravdu hodně. V podstatě vítěz získá všechno a poražený naopak o všechno přijde. Proto dříve než vstoupíte do ringu, musíte být skutečně velmi dobře připravení, stát nohama na zemi a uvědomovat si své skutečné možnosti, šance, nepodceňovat přípravu ani nepřeceňovat své síly.

Záleží na tom, která z konstelací ovlivní vás osobně, což vám prozradí váš astrolog. Budete na straně šťastných vítězů nebo zruinovaných poražených?

 

15.5.2018 Nov

Novoluní s sebou přináší silně nepříznivé až nebezpečné počasí. Výjimkou nebudou ani úrazy a nehody, vždy však půjde o projevy násilí nebo zuřivé ničivosti. Mnoho lidí se může dostat do situace, která ohrozí jejich životy. Bohužel v těchto dnech mohou lidé umřít násilnou smrtí častěji než jindy. Rizika jsou opravdu velká.

Konstelace novu poukazuje také na silné prožitky, které budou charakteristické intenzitou a hloubkou.

Výzvou novoluní bude nechat jít. Nedržet se slepě toho, co znáte, nelpět. Téma závislostí, vazeb, pout ve všech možných aspektech, dotýkající se nejrůznějších oblastí, bude záležitostí novu. Sice nebude chybět odvaha, problémem však bude pohodlnost a lhavost. Neschopnost podívat se pravdě do očí, neupřímnost, pýcha budou důvodem zkázy.

Můžete si všimnout vnitřního napětí, tlaku, které vás nutí uvědomit si pravdy, které utváří váš život. Nepřisuzujete něčemu větší váhu, i když pro vás daná záležitost již ztratila význam? Nov upozorňuje, že jste již přerostli hranice své minulosti a je třeba se zbavit starého, dostat se ven ze sevření, omezení, posunout se dál.

Konstelace novoluní zvýrazní a v určitém smyslu i přehraje ve vnějším světě to, co se odehrává uvnitř, ve vás. Jaké strachy vytvořily krunýř poskytující zdánlivé bezpečí a jistoty? Nezměnil se mezitím v průběhu let ochranný krunýř v omezující vězení?

Úkolem následujícího měsíce, který začíná novem, je rozloučení. Rozloučit se a nechat odejít vše, co už dál nepatří do vašeho života, co už vám víc není k užitku. Luna je v Býku, který nemá rád změny. Současně s novem přichází do znamená Býka také Uran, planeta náhlých změn. Uran se neptá, zda chcete nebo nechcete. Uran jednoduše vstoupí a všechno mění. Někdy tak rychle, že změna následuje změnu.

Počítejte s tím, že narazíte na vnitřní odpor k jakékoli změně, nechuti pustit se „osvědčených" receptů na život (vzorce). Čím urputněji přilnete, tím drsněji se Uran zasadí o uvolnění, aby staré mohlo odejít. Skutečný klid, jistotu, bezpečí, pevný bod, totiž musíte najít hluboko v sobě, bez pomocných berliček, pohodlného lešení a falešných představ.

Při intenzivní práci se vám však může podařit uvolnit a nechat odejít karmické vazby, karmické vzorce, které diktovaly a ovládaly váš život po velmi dlouhou dobu. Osobní horoskop může ukázat, které záležitosti, témata, oblasti jsou v tuto chvíli nejaktuálnější a vyžadují zásah.

 

30.4.2018 Úplněk

Přínosem úplňku bude vnitřní odolnost a trpělivá síla. Tyto velké klady společně s jemnou oddaností, citlivou jistotou a touhou po lásce přinesou hluboké prožitky dosažení, úspěchu i celkového uspokojení. Úplňková konstelace je skvělá pro terapie, protože připraví ideální podmínky pro ponoření se hluboko do nitra, vnímat, sdílet a řešit vážné, dost možná i náročné emoce.

Pokud jste před dvěma týdny začali s novoluním pracovat na změnách ve svém životě, respektive začali jste dělat věci jinak, než jste byli zvyklí, pomůže vám úplněk stabilizovat a upevnit změny, na nichž jste pracovali. Zejména nové projekty, vztahy či partnerství, započaté v období od 16.4.2018 budou mít nejpevnější základy a nejlepší vyhlídky.

Úplněk přináší více stability, zajištění, stálosti, soudružnosti, jednoty, a to hlavně rodinám, vztahům, partnerstvím.

Problémy mohou nastat v případě zvýšené kontroly. Je třeba překonat potřebu mít věci pod kontrolou, vlastnit, ovládat. Z druhé strany způsobí problémy žárlivost, závist, chtivost, neochota, nespolupráce, neschopnost pustit se a otevřít se.

Pro lepší porozumění úplňku je třeba vnímat, že stabilita pramení ze zakořenění, otevření, umožnění, tedy svolení, odpoutání se od přesné představy nebo požadavku. Vedle toho žárlivá touha udržet si cokoli, mít to ve své moci, pod kontrolou, neumožní proniknout pocitu bezpečí, celistvosti a trvanlivosti. Naopak se objeví přirozený sklon uniknout ze sevření, před omezujícími, nátlakovými vlivy.

Úplněk aktivuje situaci, která umožní, aby se něco nebo někdo stal nedílnou součástí vašeho života, na rozdíl od nezdravé situace, jež je orientovaná na udržení za každou cenu. Svoboda versus závislost, růst versus úbytek. To také znamená, že úplněk může být pěkné drama nebo naopak skvělá příležitost k naplňujícím hlubokým prožitkům, které ovlivní či pozmění váš život.

Během úplňku dochází ke konjunkci Mars, Pluto, Lilit. To znamená, že v nejhlubším sklepě duše, nitra, se probudí strachy, obavy, pudy, síly, které budete moci léčit. Určitě se nenechte vyprovokovat k agresi, raději si všimněte, co agresivní reakce spouští, co je vyvolává. Druh poznámky, slovo, reakce, chování?

Úplněk nastává ve Štíru, což přináší příležitost k transformaci, hlubokým prožitkům a pronikavým situacím. Najdete-li odvahu ztratit sebe sama v hlubokém propojení se životem, můžete zažít sílu přijetí a bezmezné lásky. Opět se vracíme na začátek, kdy Saturn přináší velkou stabilitu a pevnost díky zakořenění, uzemnění a Neptun dodává otevřenost, citlivost, vnímavost díky odevzdání se a splynutí.

Cokoli jiného nebo menšího způsobí v tomto období problémy.

 

16.4.2018 Nov

Novoluní nastává v konstelaci s Uranem a Plutem, což umožňuje zahájit zcela novou etapu a uskutečnit mnoho pozitivních změn.

Nov přichází s nutností i chutí po změně. Začněte tím, že budete dělat věci jinak, než jste zvyklí. Zkoušejte nové věci, aktivity, chutě. Konstelace podněcuje otevřené vědomí, což znamená, že si můžete všimnout, zaznamenat nebo poznat mnoho nového, zajímavého, vzrušujícího. Pokud se vám podaří být otevření a nedržet se zarytě toho, co a jak znáte a děláte, můžete zažít dostatek úžasných nových zkušeností a prožitků.

Konstelace novu přináší možnost uvolnit se, relaxovat, bavit se, poznávat. Horoskop ukazuje na mnoho radosti, nadšení i vášně. Spokojenost a uspokojení naplní následující dny. Není ani vyloučeno, že potkáte novou lásku.

Nov přináší příjemnou, uklidňující a uzdravující energii. Mnoho záležitostí ve vašem životě se může obrátit správným směrem a načerpat novou energii.

Na druhou stranu, pokud nebudete dostatečně otevření a pružní, budete lpět na zažitém fungování, můžete se dostat do problémů. Hlavním důvodem bude vlastní ego, které se bude snažit udržet kontrolu. Výsledkem bude místo přirozeného pozitivního přechodu - krize. Hluboce vryté vnitřní, psychické, emocionální problémy o sobě dají vědět. Půjde o témata strachu, ztráty kontroly, smrti, zneužívání, týrání, pronásledování, šikany, manipulace, pocit viny, domácí násilí.

Může jít o značně nepříjemné prožitky. Emoce, které se vyplaví, budou velice silné. Hluboce schované problémy mohou narušit pocit důvěry, jistoty, jako by vám někdo vyrval pevnou půdu pod nohama. Energie novu se bude i v tomto případě snažit o uzdravení, uvolnění a změnu, kterou po zpracování vyplavených problémů můžete vnímat až jako silně očistnou, jako byste se znovu narodili.

Záleží tedy na vás, jak moc si budete schopni připustit potlačené zkušenosti a umožnit léčivým energiím projasnit vaše temná místa. Bohužel čím více se budete snažit bránit, mít věci pevně pod kontrolou a „chránit se", tím náročnější i ničivější mohou být následující dny. Možná vám pomůže vědomí, že nyní jde skutečně o léčení, zklidnění, uvolnění a získání nového smíření sama se sebou, svým životem, což s sebou přináší nejen obrovskou úlevu, ale také radost a mnoho pozitivního.

 

31.3.2018 Úplněk - Modrý měsíc

V letošním roce přichází druhý modrý měsíc (více o Modrém měsíci na Tree of Spirit). Dva modré měsíce v jednom roce jsou velmi vzácným jevem. Půjde o náročné období, jak ukazuje horoskop velikonočního úplňku.

Jednou z věcí je porozumět sama sobě ve smyslu pocitů, emocí, nálad. Na jednu stranu budete toužit po harmonii a klidu, na druhou stranu se budete chovat přesně naopak. Navíc se k tomu přidají černé myšlenky a všechny možné špatné scénáře. Možná budete mít i pocit, že vše, co se kolem vás děje, dává za pravdu vašim myšlenkám a nikoli vašim pocitům.

Jak se vlastně člověk cítí, když něco prožívá uvnitř, v sobě, a něco jiného o něm vypovídají jeho reakce a chování? V těchto dnech si budete snadno moci všimnout těchto rozporů. Navíc si budete moci všimnout, zda máte tendenci nechat se strhnout spíše černými myšlenkami nebo svými emocemi. Pocity budou v nevýhodě, protože myšlenky budou narušené iracionálními špatnými scénáři a předtuchami, což se odrazí na vaší náladě.

Během úplňku je třeba vzít své černé myšlenky jako výzvu. Kdykoli si všimnete černé myšlenky, zlé předtuchy, špatné vidiny budoucnosti, ať už své nebo někoho jiného, vyměňte myšlenku za jinou, pozitivnější, naplněnou nadějí, úspěchem, štěstím. Jde sice o velice náročnou práci, ale skutečně se vyplatí. Pokud se nebude dařit vyměnit smutné myšlenky za hezčí, zaměstnejte svou mysl nějakou prací. Zde platí, kdo si hraje, nezlobí. Můžete luštit křížovky, sudoku, číst hezkou knihu, něco dobrého uvařit, zacvičit si. Prostě začněte něco dělat.

Patříte-li mezi ony šťastné, že máte svého terapeuta, všimněte si pozorně strachů, které se objeví. Bude se jednat o zakořeněné vzorce, které omezují váš život a nedovolují vám dosáhnout vašich možností, uplatnit váš plný potenciál. Když si tyto vzorce zaznamenáte, můžete na nich pracovat v terapii a změnit tak omezující až destruktivní vzorce za nové, které uvolní a zužitkují víc vašich kladů, talentů i potenciálu.

Konstelace velikonočního úplňku varuje před konflikty, kterým je lepší se vyhnout. Bude snadné nechat se unést hlubokou zlostí, pomstychtivostí a nesnášenlivostí. Podobně však na tom bude váš protivník, což činí z konfliktu válku a neřešitelný problém. Tady není vítězem nikdo.

Energie bude celkově rychlá až zbrklá, což se projeví např. na impulzivním jednání, nebo že řeknete něco dřív, než si uvědomíte, co vlastně říkáte. Jednání i slova však budou prosycena zlostí, agresí a úmyslem ublížit. To opět nevěstí nic dobrého.

Celkově se vztahy ochladí, protože bude obtížné naladit se nejen na své vlastní pocity, ale také být empatický a vnímat emocionální rozpoložení někoho jiného. Když k tomu přidáme černé myšlenky a negativní scénáře založené často na špatné zkušenosti v minulosti, disharmonie mezi lidmi dává najednou větší smysl. Dokonce i stabilní a zdravé vztahy to budou mít nyní obtížné. Špatné a nezdravé vztahy skončí.

Úplněk výrazně upozorňuje, že nejde jen sedět a čekat, až problémy zmizí. Půjde však o problémy, s nimiž bude těžké si poradit sám. Najděte si poradce, terapeuta, někoho, kdo vám pomůže rozklíčovat a porozumět problémům, odstranit škodlivé vzorce, podle nichž se odvíjí váš život a přijmout své šance, talenty a možnosti, k nimž jste kvůli problémům a omezujícím vzorcům neměli přístup.

Jupiter sextil Pluto potvrzují, že cesta vede skrze vnitřní proměnu, terapii, práci na hluboce zakořeněných a z minulosti plynoucích schématech a vzorcích. Tento dobrý aspekt bude působit až do 9. května. Čím dřív začnete pracovat, tím větších výsledků dosáhnete. Tato změna navíc bude trvalá a ovlivní vaši budoucnost.

 

17.3.2018 Nov

Novoluní vytáhne do vědomí hluboce schovaná zranění, která jste se snažili zapomenout. Neznamená to však, že půjde o přímé uvědomění si zranění z minulosti. Nicméně se koncem týdne změní vaše chování a reagování.

Vliv na změnu bude mít Chiron, který bude v konjunkci s Lunou i Sluncem ve znamení Ryb. Vedle rozklíčování hluboce vrytých vzorců chování, myšlení, cítění, které vznikly na základě minulé, nepříjemné až bolestné zkušenosti, si budete moci všimnout svých obranných mechanismů, tzn. způsobů, jak se vyhnout, potlačit, zahnat, přehlušit vnitřní bolest, zklamání, pocit zrady, a jiné nepříjemné pocity.

Chiron přináší krizi, konflikt, bolest i agresi. Zdrojem bude prožitek, zkušenost z minulosti, možná i z dětství, který se vryl do vaší duše jako zrada, odcizení, ztráta víry a lásky, nespravedlnost, krutost, opuštění, pocit, že jste oběť. Znovu se vám tedy vrátí tyto bolestivé pocity v podobě krize nebo konfliktu.

Novoluní s sebou přináší konflikt, v němž se odrazí ego a téma moci, ovládnutí. Vlivu si můžete všimnout jako narůstající zlost, vnitřní agrese toužící po vybití. Konstelace však naznačují, že je lepší se konfliktu vyhnout a silnou energii přesměrovat jinam. Přesto však můžete pocítit svalovou bolest, vzroste tendence k úrazům a zraněním, se závěrem ve vyčerpání.

Cestou k řešení a léčbě vnitřního zranění je hledání smyslu kousek po kousku. Bude vás to sice lákat dělat a vnímat všechno tak, jak jste zvyklí, ale je třeba otevřít se novým obzorům, vysvětlením, řešením, možnostem. Jednodušeji řečeno, nabízí se možnost přinést více logiky, smyslu, souvislostí do chaotických pocitů a zneklidňujících psychických rozpoložení, nálad.

Harmonické spojení Marse a Uranu ukazují, že krizi lze vyřešit. Vyřešení bude navíc rychlé a osvobozující. Bude možné se dostat na novou úroveň, kde bude vše dávat větší smysl, což bude také zdrojem klidu a uspokojení. Stejně tak nastane i vhodná příležitost vysvobodit se a ukončit vztahy, které vás příliš omezují a nedovolují vám projevit se.

Do určité míry bude zapotřebí riskovat a sebrat všechnu kuráž, jak naznačují Mars s Uranem. Konstelace však podpoří ty, kdo do řešení vstoupí s otevřeným a odvážným srdcem.

V nespolední řadě novoluní prozrazuje, že se objeví nečekané možnosti, příležitosti, díky nimž se budete moci posunout dál a mnohé pochopit. K uzdravení starého zranění povedou nové vhledy a pohledy na danou situaci nebo vztah, větší sebeuvědomění a odvaha vzdát se rutinních reakcí, které dnes už postrádají svou účinnost.

 

31.1.2018 Úplněk - Modrý měsíc, zatmění měsíce, Superměsíc

Druhý úplněk roku je velice speciální. Jedná se o tzv. modrý měsíc, dále o superměsíc a navíc speciální úplněk doprovází zatmění měsíce.

Úplněk je v konjunkci s Ceres, trpasličí planetou, která je spojována s ženskou energií, ženou, výživou, péčí (mít starost o), rodinou, domovem, mateřstvím, poutem matka a dítě, rodinnými vztahy a nejrůznějšími přechody a změnami v ženském životě. Ceres přináší silnou potřebu ochrany a péče, ale i respektu a úcty. Ceres bývá spojována se zármutkem a v neposlední řadě s možností zničit všechno, co stojí v cestě znovu získání toho, co bylo ztraceno.

Některé zdroje uvádí, že Ceres souvisí také s velkou ztrátou, odtržením, odloučením a smrtí. Ceres však také přináší možnost nového začátku, regenerace a znovuzrození. Symbolizuje pověstnou zasvěcující cestu, která provádí duši smrtí a znovunarozením. Bezpečně provádí nejtemnějšími zákoutími a místy, které bývají spojovány se smrtí (včetně možnosti úmrtí, např. hluboké bezvědomí, kóma, narkóza), aby znovu přivedla duši, člověka k životu.

Ve spojení s Lunou, která nás zavádí hluboko do nitra duše, může být cesta dovnitř za pomocí Ceres ještě hlubší a výživnější. To může umožnit nejen hluboký vhled do nitra, ale také změnu, která tím bude okamžitě vyvolaná.

Už na začátku roku 2018 byla silně aktivovaná ženská energie a cesta do hlubin duše, což dál pokračuje speciálním úplňkem na konci ledna. Jde o výjimečné konstelace, které mohou vést k hlubším, dalekosáhlým změnám v nitru člověka. Je proto možné se rychle dostat do nejhlubších míst duše, nitra, psychiky a díky tomu poznat jinak obtížně dostupné a poznatelné, což povede k rychlejšímu růstu až transformaci.

Od začátku roku 2018 kladou konstelace důraz na ženskou energii a témata s ní související. Mezi aktuální hlavní témata zcela určitě patří vztah matka - dcera, zejména ve spojení s kontrolou, mocí, ovládáním a osvobozením se z takového pouta.

Dalším tématem bude postavení ženy - matky - samoživitelky ve společnosti. Úplněk však vynáší do popředí také ženská práva, včetně práva rozhodovat o svém životě, mateřství, stejně jako právo ženy na bezpečný vztah bez násilí (fyzického, psychického, ekonomického), dále platové podmínky žen, pracovní rovnocennost, apod..

Přihlédneme-li k tomu, že postavení Luny v úplňku procházející zatměním, doplňuje vedle Ceres také Lunární uzel, můžete si všimnout nové vnitřní síly, odvahy, sebevědomí, sebeuvědomění. Vše podpoří snahu dosáhnout toho, čím chcete být, čím se chcete stát. Dokážete se teď pustit minulosti. Dokážete nechat odejít ze života vše, co neslouží nejvyššímu blahu vaší duše.

Pokud jste tak začali činit již během prvního úplňku, 2. ledna 2018, máte jistý náskok a možná se skutečně dostáváte hluboko k samotné podstatě. Otázka zní, kde stojíte vy v celkové starosti a péči o druhé?

 

17.1.2018 Nov

Novoluní je ovlivněné postavením Venuše, která přináší lásku, radost, potěšení, peníze, pohodu a krásu. Zjemnění a vychutnávání se může týkat různých věcí, lidí, situací. Nov však vyzdvihne právě tu oblast nebo záležitost, která je pro vás osobně v tuto chvíli vašeho života nejdůležitější. Může jít o sebelásku a sebevědomí, peníze a pocit bezpečí, vztah stejně jako obchodní partnerství nebo kariéru.

Nov vás vyzývá ukázat, čemu přikládáte vyšší cenu, hodnotu. Navíc vede k tomu, abyste si danou skutečnost vychutnali. Takže, co vám přináší radost? Co vás baví? Co vykouzlí šťastný úsměv na vaší tváři? Co potřebujete k naprosté spokojenosti?

Nápověda zní, jak prozrazuje konstelace Novu, že nepůjde o zcela novou věc. Půjde o něco, co je vám blízké, co máte pod nosem, co se točí někde kolem vás. Může jít o klid domova, rodinnou harmonii, ničím nerušené chvilky s partnerem, dobré jídlo, krásný domov. Svou odpověď si již nesete v srdci a znáte ji, jen jste se snažili ji odsunout do pozadí, nevšímat si tichého hlasu zevnitř.

Novoluní přináší novou šanci na lásku. Buď můžete nalézt novou lásku, nebo také obnovit lásku v současném vztahu. Vliv novu opráší lásku, nabije ji čerstvou silou a probudí nové pocity zamilovanosti. Navíc kombinace Luny, Venuše a Marse, zesílí vaše sebevědomí, pocit, že jste sexy, atraktivní a hodní pozornosti i lásky.

Nebezpečí hrozí od Urana, který přinese nejistotu a tendenci osvobodit se. Pokud se necítíte v bezpečí, například vlivem minulých zkušeností nebo nepřízní života, budete mít tendenci odehnat lásku a toho, komu na vás opravdu záleží. Blízkost vás děsí, protože jste možná někde v minulosti ztratili důvěru kvůli prožité zradě, bolavému zklamání či něčemu jinému nepříjemnému.

To vše s sebou přinese lítost, dost pravděpodobně i sebelítost a pocit studu. Budete se pak snažit upnout na vzrušující a nejistý románek bez budoucnosti, který svou intenzitou přehluší nepříjemné pocity ozývající se zevnitř.

Přesto nov ukazuje, že každý může najít svou lásku v následujících týdnech. Pokud dokážete správně porozumět svým strachům a udržíte svou mysl i srdce otevřené, odměna v podobě láskyplného vztahu vás nemine.

Možná si uvědomíte minulá traumata nebo nepříjemné zkušenosti, které vás stále blokují. Pak je ideální čas najít terapeuta, psychologa, který bude schopný vám pomoci osvobodit se od omezující minulosti a pomůže vám otevřít se, přivítat a přijmout do svého života něco lepšího, krásnějšího, šťastnějšího.

I další aspekty novu prozrazují, že budete moci čerpat ze šťastné konstelace nových začátků, které budou dál růst a vzkvétat. Ať už se pustíte do čehokoli, bude se dařit. Může jít o vztah a lásku, nový pracovní projekt, osobní nebo kariérní rozvoj, vytváření finančního a hmotné zajištění či chcete-li bohatství.

 

2.1.2018 Úplněk

Úplněk na začátku nového roku zažehne jiskru. Divoká, vášnivá emocionalita může dodat více spontaneity, některým přidá na dramatičnosti a zveličování, u jiných vybublá na povrch impulzivita a potlačovaná zlost. Emocemi nabitý přechod do nového roku nenechá nikoho zcela chladným.

Citlivá Luna v úplňku ve znamení Raka je v neharmonickém postavení vůči Venuši a Plutu. Konstelace poukazuje na chladné až neosobní vztahy, přesto s výraznými prvky majetnictví, žárlivosti a sklonem k omezování. Navíc úplněk odráží klasické pojetí rozdělení rolí, moci, významu, důležitosti.

Zvýšená potřeba lásky, bezpečí, tradičního vztahu bude zkoušena touhou po dobrodružství, vášni a boření tradičních vzorů, které budou vnímané jako omezující. To vše se bude prolínat, ale může dojít také k tomu, že každý z partnerů bude na jedné ze stran. Partneři tak mohou mít zcela jiná očekávání i potřeby, což urychlí bod varu. Může k tomu dojít nejen v milostných vztazích, ale také v pracovních vztazích nebo mezi dětmi.

Díky úplňku si můžete všimnout rozdílů, přičemž působit budou ego, očekávání, předsudky a převzaté vzorce. Právě tradiční pohled na vztahy bude vystaven největšímu tlaku, společně s rolemi muže a ženy, otce a matky.

Úplňkovou výzvu můžete ideálně vyřešit ve vnitřním uspořádání, ujasnění si svého místa ve vztahu, rodině, společnosti. Jaké předsudky vás omezují? Která očekávání jsou nejčastějším zdrojem zklamání nebo nespokojenosti? Co vám brání naplno se spojit s partnerem nebo najít vnitřní pocit naplnění založený na pocitu sjednocení a celistvosti? Čeho se bojíte? Za co se schováváte? Co nabízíte?

Konstelace novoročního úplňku však prozrazuje, že všechny uvedené nástrahy bude možné celkem snadno překonat. Budete se moci zbavit pocitu omezení, napětí, strachu i zlosti, které brání vašemu štěstí se plně rozvinout. Pro mnohé jde o výzvu, s níž budou potřebovat pomoc. Proto neváhejte a vyhledejte terapeuta, rádce, nebo učitele, který bude schopný vám pomoci a plně vás podpořit.

Úplněk na začátku roku 2018 je skutečně bohatý, neboť přináší také velké sebevědomí, sebejistotu a odvahu. Dokonce přináší příležitost potkat vysněnou lásku a vstoupit do vztahu naplněného pravou láskou. Přes uvedené nástrahy dodá úplněk vášnivost, podpoří hravější sexualitu, zesílí pocit vlastní přitažlivosti, ale současně také jemnosti, citlivosti, empatie a vnímavosti. Jde o dokonalý koktejl.

Pokud se nenecháte omezit nástrahami uvedenými na začátku vycházejícími ze strachu a pocitu vlastní nedostatečnosti, můžete se napít elixíru lásky a začít nový rok s novou láskou. Ať už půjde o nového partnera, oživený vztah s dlouhodobým partnerem nebo přechod do hlubší etapy pro mladý, zatím krátkodobý vztah.

Šťastný, úspěšný a láskyplný rok 2018!

 

3.12.2017 Úplněk

Úplněk v Blížencích je silně ovlivněný kvadraturou s Neptunem. Konstelace přináší těžké pocity melancholie, nespokojenosti, deprese. Někteří lidé proto mohou v následujících týdnech upadnout do stavu bez pocitů, bez nálad, protože raději naprosto umrtví své pocity, které by pro ně byly jinak nesnesitelné.

Díky tomu bude snadné hledat úlevu v alkoholu nebo drogách.  Není pak těžké porozumět tomu, že úplněk varuje před problematickým vnímáním reality, prožíváním skutečnosti a rozlišováním mezi pravdou a podvodem. Neměli byste proto v následujících dvou týdnech činit vážná, nepromyšlená rozhodnutí.

Neptun má navíc kvadraturu ke Slunci, což jen zesiluje nebezpečí podvodu, zklamání, svedení a uvržení do chaosu. Již každá z uvedených kvadratur by byla dostatečným rizikem, natož když dojde ke dvojité kvadratuře - ke Slunci i k Luně. Navíc konstelace ukazuje, že může dojít k projevům nejen na psychické úrovni, ale také na fyzické. Výsledkem mohou být chybné diagnózy či dokonce léčba, které povedou k dalšímu oslabení fyzických, životních sil. Na druhou stranu budete silněji reagovat na léky, stejně jako na jakékoli drogy a alkohol.

Negativní projevy Neptunu v kvadraturách na Slunce a Lunu přinesou lži, podvody, krádeže, ztráty, nemoci, stejně jako skandály a zklamání.

Při úplňkové konstelaci dojde také k aktivaci dvou velkých hvězd, a to Aldebarana v souhvězdí Býka a Antares v souhvězdí Štíra. Aldebaran je spojován se ctí a bohatstvím, Antares zase s násilím a ničivostí.  Aldebaran ovlivňuje spíše duši, zatímco Antares tělo.

Luna v konjunkci s Aldebaranem přináší obchodní a podnikatelský úspěch, který přinese velké zisky, dále rodinnou i partnerskou pohodu. Nicméně negativní vliv Neptuna může všechno zničit. Zničující dopad může přijít velmi rychle.

Z širšího pohledu hvězdy Aldebaran a Antares ohlašují často začátek velkého konfliktu až války, která může nabýt světových rozměrů. Obě hvězdy byly např. silně aktivované na začátku druhé světové války.

Celkové doporučení se tentokrát zaměřuje na pravdu. Na čem musíte stavět, je čestnost, upřímnost, pravdivost, férovost. Musíte se vystříhat lží a podvádění, vyhněte se nečestným taktikám, ale také chráňte svůj úspěch a štěstí před podvodníky, kteří by vás o ně chtěli připravit.

 

18.11.2017 Nov

Novoluní nastane ve znamení Štíra a přinese možnost nahlédnout hluboko pod povrch. Záleží na vás, pod jakou hladinu se ponoříte. Můžete se spojit s hlubšími stránkami sebe sama nebo se zaměřit na řešení nějakého problému. Novoluní umožní dostat se k jádru záležitosti.

Trigon s Chironem navíc prozrazuje, že během následujících několika dnů, můžete odhalit příčinu svých potíží nebo vzorců, které se vám v životě stále opakují či vrací. Důležité přitom je, že se nenabízí pouze pochopení problémů, ale především možnost jejich léčby a nápravy.

Novoluní dovoluje provést důležité změny, které budou mít za následek ušetřenou energii, čas, peníze, síly. Díky tomu budete moci dál pokračovat efektivněji a produktivněji. V neposlední řadě vám provedená změna, ve smyslu uzdravení emocionálního zranění z minulosti, získá respekt, uznání a posun vpřed. Konstelace totiž umožňuje provést nutné změny, aniž by bylo nutné ničit důležité konstrukce ve vašem životě. Výsledkem může být plynulý a zcela přirozený přechod ke zcela novému životnímu stylu.

Skutečné změny uskutečněné nyní - v následujících dvou týdnech, budou mít dlouhodobý vliv a jejich působení ovlivní další průběh vašeho života.

Novoluní ve Štíru odhalí vaše temnější stránky, vyplaví emocionální zranění i přirozené sklony, zažité vzorce, pudy i negativní síly skrývané v nitru. Konstelace však ukazuje na příležitost k vyléčení, překonání sebe sama, vyřešení a mobilizaci nových sil, zdrojů, ze kterých budete odteď čerpat.

 

4.11.2017 Úplněk

Úplněk vyzdvihne záležitosti tajných lásek, milostných afér, stejně jako sexuální fantazie, které dřímají hluboko schované. Můžete vnímat touhu po něčem novém, jiném, neznámém. Úplněk ale přináší možnost transformovat stávající do nové podoby, což může znamenat např. prohloubit již existující vztah, dát mu nový rozměr.

To platí i pro ty, kdo jsou single, aktuálně bez partnera, bez vztahu. Položte si otázku, co je pro vás doopravdy důležité, co vám přináší radost, co vás činí šťastným. Čím upřímnější odpověď, tím lepší výsledek, změna i možná transformace.

Změna v následujících týdnech proběhne, pokud ji nezablokujete. Ideálně zlepší vaše vztahy nebo vám dokonce přivede lásku, pokud ji hledáte. Konstelace je jemná, vnímavá a duchovní, byť se dotkne značně světských záležitostí, jako jsou smyslnost a prožívání, užívání si života.

Momentálně jste lákáni vidinou něčeho, o čem si myslíte, že vás učiní šťastným. Snová fata morgána se vás bude snažit zmást lichotkami, podlézavostí, nafouknutostí, laciností, příslibem, že vy sami nemusíte udělat nic pro to, aby se vidina stala skutečností. Například milostná aféra je lacinější verzí oživení vztahu než samotná práce na vztahu, který nevěrou ničíte. Dlouhého trvání pak při současné konstelaci nebude mít ani jedno.

Je třeba pohlédnout hlouběji a najít opravdový zdroj štěstí. Jinak se dál budete držet něčeho neskutečného, co je vám v podstatě k ničemu. Naopak pokud dokážete v tuto chvíli odložit hamižnost a neukojený, uměle vyvolaný hlad po uspokojení, ale soustředíte se na to, co doopravdy máte, co žijete, najdete poklady možná jen zdánlivé střípky, které však můžete použít jako základ pro opravdové naplnění a spokojenost.

Během víkendu budete moci využít umocněnou sílu intuice a vizualizace. Mohou se objevit živější sny nebo i častější denní snění. Navíc v následujících dvou týdnech můžete skutečně zlepšit své vztahy, partnerský život nebo přátelské vazby. Důležité je však udržet mysl trpělivou a otevřenou, flexibilní, ale nepodléhat lživým iluzím.

Snovou vidinu odlišíte od vysněné příležitosti tím, že příležitost ke změně, zlepšení s sebou přinese skutečné kroky, které je třeba učinit k realizaci změny. Úplněk přináší hluboké spojení s partnerem nebo milovanými lidmi, zlepšení vztahů a jejich pozvednutí na novou, hlubší úroveň. Pocit naplněnosti, štěstí, radosti a uspokojení pak prostoupí váš život zcela přirozeně.

 

5.10.2017 Úplněk

Úplněk bude působit jako otevírač dveří. Přinese nové příležitosti, možnosti, ale také vyzdvihne nebezpečí skrytá uvnitř. Bohužel je Luna v opozici k Merkuru, jehož vliv je navíc spálený Sluncem. To znamená, že bude záležet na postavení vašeho osobního Slunce a jeho aspektech, protože Merkur bude pouze odrážet sílu Slunce a ega, namísto nových myšlenek.

Projeví se sklon k upravování výkladu skutečnosti a různých faktů kvůli nedostatečné orientaci v problému nebo zahlcení vlastními emocemi, kterým bude obtížné porozumět.

Luna v úplňku bude ovlivněna také kontaktem s hvězdou Algorab, s níž je Slunce v

© 2018 Copyright a grafika Zuzana Musilová