Vyhledávání

Galerie

Prohlédněte si nádherná místa, která jsem navštívila.

Blog

Aktuální články na téma Feng Shui.

Novoluní.

Astrotipy 2021 jsou zpět. Nov objasňuje změny, kterými právě procházíme. Více v novém astrotipu.

 


Co přinese rok 2012 podle čínského horoskopu

Publikováno: 31.03.2012

Čínský rok ve znamení Vodního Draka začal 23. 1. 2012. V nauce Feng shui, v České republice známé pod názvem Feng šuej, se pracuje s energií, která je stále v pohybu. Tento pohyb a změny sleduje část nauky, které se říká Astrologické Feng šuej a jež se pravidelně probírá každý měsíc na přednáškách Feng shui. Do této složky Feng šuej se řadí i práce Horoskop_na_rok_2012s čínským zodiakem a horoskopem. Své znamení si ověřte v kalkulačce v pravém menu - Čínský zodiak. Vyhledejte pak své znamení v následujícím článku a rychle zjistíte, jaký rok 2012 Vás čeká, na co se letos zaměřit z pohledu Feng šuej. Rok 2012 je rokem Vodního Draka, začneme proto tímto znamením.

Drak

Čeká vás náročný rok, jelikož jste pod vlivem výrazných nepříznivých energií. Jste ohrožení energií Žluté 5, která je nejzrádnější a nejtěžší ze špatných energií, přinášející ničivé dopady na život. Je proto důležité zaměřit se na ochranu proti Žluté pětce, např. ochrannými symboly Pagoda 5 elementů, Zvonek s pagodou 5 elementů. Na druhou stranu, jestliže správně ochráníte a zajistíte negativní vliv Žluté 5, se vám může dostat požehnání v podobě lásky, přátelství, a ochrany. Je dobré se letos zaměřit na ekonomickou situaci, která je nejvíce ohrožena Žlutou 5. Doporučujeme řešit finance pečlivě, případně si doplnit ekonomický nadhled vhodným školením o financích, vedení rodinného hospodářství nebo si najít poradce, který vám s ekonomickou stránkou poradí. Jako osobní talisman pro finanční hospodaření noste Klíčenku Tai Sui 2012. Podnikáte-li nebo se pohybujete v oblasti financí, obchodu, managementu, pořiďte si Zlatého Draka. Nejdůležitějším symbolem pro vás na letošní rok jsou Pi Yao, ať už v páru nebo s mečem. Abyste se napojili na zdroj finanční energie a úspěchu, potřebujete Fénixe. Z vonných tyčinek doporučujeme jednoznačně Bergamot, který nejvíce nese energii peněz a pomáhá výrazně zlepšit finanční situaci.

Had                      

Máte za sebou velmi dobrý rok, kdy jste mohli zažít skvělé časy a načerpat mnoho energie pro další rok. Ten letošní nebude tak nadějný, jako rok minulý. Pokud jste využili možností a příležitostí v loňském roce, máte vybudované slibné základy, od nichž se můžete odrazit. Rok 2012 vám přinese řadu problémů, zejména týkajících se vztahů a lásky. Je rozumné zaměřit se na ochranu a zajištění vztahu Aktivátorem partnerského štěstí. Případná nedorozumění je třeba řešit a snažit se vše v klidu probrat. Jakékoli neshody či konflikty naplní prostor špatnou energií, kterou můžete vyčistit vonnými tyčinkami Borovice, situaci zklidnit vonnými tyčinkami Patchouli nebo Levandule a podpořit klid ve vztahu tyčinkami Ylang Ylang. Naučte se chránit před negativními zásahy okolí do vašeho soukromí a použijte Plaketu Kalachakra s mandalou. Před rozpadem vztahu noste talisman Klíčenka s Pagodou. Oslabené bude také zdraví. Můžete vnímat více únavy a vyčerpání jako příznaky oslabení negativní energií, kterou jste letos zasaženi. Osobním talismanem by pro vás měl být přívěšek Wu Lou s mystickým uzlíkem a mincí, případně klíčenka Wu Lou, která pomáhá udržet pevné zdraví, fungující vztahy a hmotnou podporu. Na zajištění finanční stability, kterou jste měli možnost načerpat loňský rok, pozvěte domů ochránce a pomocnici Vashudhara, kterou postavte do obývacího pokoje na Západ.

Kůň                      

Lidé ve znamení Koně budou v roce 2012 hodně oslabení, což mohou pocítit jako únavu, vyčerpání nebo dokonce syndrom vyhoření. Budete se potýkat s řadou nepříjemností a problematickými lidmi. Letos jste více ohroženi nehodami pro nepozornost. V práci můžete obtížně dosahovat úspěchu nebo uspokojení. Potřebujete Vlajku vítězství. Můžete mít pocit, že ať se snažíte sebevíc, stále něco chybí a nedokážete věci dotáhnout do takového stavu, jak byste si představovali. Bude se vám zdát, že vám někdo šlape na brzdu a hází klacky pod nohy. Psychicky se můžete cítit více přecitlivělí a náladoví. Lidé ve znamení Koně potřebují zesílit vlastní energii, aby měli dostatečný důraz potřebný pro obecný úspěch. Věci nepůjdou tak snadno ani rychle. Postavte si do obývacího pokoje 3 nebeské ochránce tak, aby se dívali na Sever a odháněli neúspěšnou, frustrující, brzdící energii. Větší životní stabilitu a důvěru podpořte červenou Plaketou Namgyalma. Pro více štěstí a otevřených možností postavte doprostřed bytu modrého Slona nových příležitostí. Udržet naději a mít na zřeteli stále svou motivaci a cíl, k němuž směřujete, bude těžší, ale dosáhnout úspěchu můžete. Vydržet a nevzdávat se vám pomůže Fénix, postavte ho na Západ, odkud vám nejlépe pomůže. Sebeprosazení a dotahování věcí do konce podpoří Kůň vítězství. Zdolání únavy a naopak podpoření obchodního a finančního štěstí nechte co nejčastěji doutnat vonné tyčinky Vanilka, pro soustředění palte vonné tyčinky Orchidej a uvolnění bloků čistěte Aroma Therapy.

Koza, ovce

Lidé narozeni v roce Ovce budou mít obtížný rok. Budete se potýkat s mnoha potížemi, problémy, konflikty a překážkami. Jste zasaženi negativní energií 3 zabijáků neboli 3 kleteb, které naruší zejména vaše vztahy. V roce 2012 vám přichází energie smutku, který zaviní celkovou nespokojenost a rozladěnost. Nebudete mít daleko k pocitům zahořklosti a zklamání. Podlehnete-li jim, budete rokem 2012 procházet naštvaní, rozzlobení, s mnoha spory a hádkami s lidmi kolem sebe. Nejdůležitější Feng shui pomůckou jsou pro vás 3 nebeští ochránci, které postavte na Jih natočené směrem na Sever. Vnitřní neklid, nespokojenost a rozladěnost omezí Hořící koule na lotosu. Následným hádkám a sporům zabrání Hořící meč s mantrou, který postavte na JihoZápad do obývacího pokoje. Pro harmonizaci rodinných vztahů doporučujeme Bílou Taru či Kuan Yin. Osobním talismanem na ochranu je pro vás v roce 2012 Hum přívěšek, případně Hum klíčenka, který podpoříte slabikou HUM na lotosu ve své ložnici. Z vonných tyčinek budete potřebovat na zklidnění náročných vztahů Borovice, Patchouli, Lotos a pro vyčištění atmosféry Harmony. Rok 2012 může být značně psychicky náročný, ale Feng shui vám pomůže změnit nepříjemné situace.

Opice

Zrozenci ve znamení Opice budete procházet zdánlivě náročným rokem, ale přes všechny nepříjemnosti se vám bude dařit. Cenu za úspěch budete považovat za vysokou, jelikož jí bude nelibost okolí, které bude mít velkou tendenci vám házet klacky pod nohy a znepříjemňovat život. Lidé se budou snažit vám zabránit ve vašem postupu, osobních vítězstvích a realizaci vašich plánů, projektů nebo přání. Budete se muset hodně soustředit sami na sebe a příliš nespoléhat na druhé. Zastavte energii lidí, kteří se vám snaží bránit v realizaci, práci a úspěchu Hořícím kolem s mečem a mantrou, který výrazně posílí vaši osobní energii. Zejména v kanceláři a pracovní oblasti se zaměřte na odrážení agrese, jež je k vám vysílaná. Musíte se hodně obrnit proti vlivům lidí, spolupracovníků, závistivců a nepříznivců, kterých budete mít v roce 2012 více než jindy. Noste u sebe šátek se 100 ptáky, který odráží energie podvodných intriky a závistivých lží. Na kabelku nebo klíče si připněte klíčenku Ohnivé kolo, které zesílí váš vliv a ochrání vás před negativními zásahy z vnějšku. Partnerské vztahy ochraňte Kohoutem s vějířem a ametystem. Svou autoritu zajistěte Drakem s ohnivým mečem. Chraňte se před vnějšími tlaky Mečem síly. Udržet víru v sebe a zesílit vnitřní pravdu, schopnost naslouchat vlastní moudrosti vám pomohou vonné tyčinky Cedr. Na udržení cesty k vítězství palte vonné tyčinky Skořice, Bliss a pro sebedůvěru Jasmín.

Kohout               

Kohouti budete zažívat vynikající rok plný dobrých zpráv a úžasného štěstí. Dostává se vám požehnání v podobě finančních jistot a stálých příjmů, stejně jako pracovních i osobních úspěchů. Rok 2012 pro vás může být rokem velké životní změny nebo osobní proměny v pozitivním směru. Bude se vám nabízet řada příležitostí a nových možností, které byste měli využít a jež můžete podpořit Vodním drakem. Pro podpoření pracovních a kariérních plánů postavte do kanceláře nebo obývacího pokoje Vlajku vítězství. Vlastní energii zesílíte klíčenkou Lucky či 8 šťastnými symboly. Velký přínos plné svěží energie požehnání a podpory v osobním růstu zajistíte šátkem s dvěma Fénixi. Na znamení dosažení úspěchů a dotažení záležitostí do konce, postavte na Západ Fénixe. Největší zisky přinese Fontána s Draky na Západě. Hlavní vchod chraňte s pomocí Kwan kunga. Pozitivní změny a životní obraty nastartujte vonnými tyčinkami Šalvěj. Pro celkovou prosperitu Green Tea.

Pes

Lidé narození v roce Psa mají za sebou dobrý rok, který vystřídá rok o něco horší. Hrozí vám finanční problémy, konflikty a celkové oslabení. Budete ztrácet energii, kterou z vás budou vysávat nepříjemnosti, pokud se jim nebudete bránit. V roce 2012 vám budou do života přicházet lidé, jež vám způsobí mnoho zla a škody. Půjde o splácení vašich dluhů, které si nesete z minulosti. Měli byste u sebe nosit Tai Sui talisman a pověsit také doma na JihoVýchod plaketu Tai Sui. Potřebujete Slona a nosorožce, kteří vás ochrání před ztrátou energie. Měli byste se zaměřit na pročištění karmy a urovnání otevřených záležitostí, včetně těch nepříjemných, z minulosti. Pomoc může nabídnout práce s plaketou Kalachakra Mandala, jež má nejsilnější harmonizační energii ze všech mandal. Svou sílu si drží již po více než 2500 let. Nezapomínejte na nutnost ochrany a ochranných Feng shui talismanů a symbolů. Mocným pomocníkem jsou pro vás Pi Yao. Finance ochraňte zlatými ingoty, které dáte na misku nebo talíř na Západ do obývacího pokoje. Na vypořádání s minulostí zapalujte vonné tyčinky Šafrán a pro ochranu a požehnání palte vonné tyčinky Skořice. Nedovolte již dál minulosti, aby vás stále brzdila.

Prase, Vepř

Lidem narozeným v roce Vepře se bude dostávat hodně pomoci a energie, aby dotáhli věci úspěšně do konce. Rok 2012 může být přece jen náročný, protože jste pod vlivem negativní, nepřátelské energie, která bude mít velkou tendenci ukrást vám vaše úspěchy, nápady a plody práce. Doporučujeme pořídit na SeveroZápad Plaketu se slonem, nosorožcem a ochrannou mantrou a na Jih postavit 3 nebeské ochránce. Ochrannou plaketu na SeveroZápadě podpořte symbolem Pi Yao s mečem, který bude chránit vaše projekty a plány až do jejich naplnění. Pro zisky a finanční odměny si podpořte Západ Zlatou Arowanou. Dostane se vám záviděníhodného požehnání a pomoci, což se ostatním nebude moc líbit. Přes nepřízeň v letošním roce, máte dobré vyhlídky. Jen si dávejte pozor, aby vás o výnosy a plody práce nepřipravil někdo jiný. Pro stálou podporu a štěstí noste u sebe klíčenku Lucky. Dostatek požehnání zajistěte Kuan Yin. Na zmírnění vnějších negativních zásahu do osobních či pracovních záležitostí palte vonné tyčinky Ambra a Aloe Vera.

Krysa, Myš                   

Krysám se dostane ochrany a podpory Země i Nebes. Silná tvořivá energie přinese mnoho dobrého. Nejslabším místem je pro vás v roce 2012 zdraví, omezení těla a psychické pohody. Navíc jste zasažení negativní energií 3 kleteb, které vaší životní pohodě a vitalitě moc nepřidají. Své zdraví ochráníte nejlépe Wu Lou s Antahkarana symbolem, které postavíte vedle postele na noční stolek. 3 kletby zastavíte Plaketou 3 nebeští ochránci, kterou postavíte či pověsíte na Jih. Mocná mantra ochrání vaše zdraví a vyzdvihne možnosti a příležitosti, které se vám jinak schovají. Máte letos možnost posílit svou vnitřní sílu, vůli, jestliže se zaměříte na čištění a harmonizaci vnitřní energie např. formou cvičení jógy a meditace. Nezapomínejte však harmonizovat i své okolí, resp. prostředí bytu, abyste si dokázali udržet novou čistou energii a stále se vnitřně rozvíjet a růst. K ochraně domova je vhodným pomocníkem Kwan kung a plaketa Ochrana bytu Kalachakra. Na překonání vnitřní únavy, otupělosti nebo lenosti použijte Draka nebo Býka. Jako osobní talisman noste letos přívěšek Wu Lou s mystickým uzlíkem a mincí, nebo jako klíčenku. Rok 2012 přinese mnoho stresu, který můžete vzít jako výzvu a naučit se hospodařit se svými silami a přitom rozvíjet své schopnosti. Na ochranu a pomoc z vyšších míst pravidelně zapalujte vonné tyčinky Archanděl Michael. Pro posílení zdraví čistěte energii s vonnými tyčinkami Chakra. Využijte tvůrčího potenciálů a kreativní energie s pomocí vonných tyčinek Vanilka.

Býk, Buvol                       

Pro Býky přinese rok 2012 řadu konfliktů, problémů a nepříjemností. Budete vnímat všechny povinnosti více těžké a nesnadné, než jindy. Budete mít větší problém dostát každodenním úkolům. Vaše vnitřní zdroje jsou letos vyčerpané, odolnost je slabá, což se odrazí na celkové vytrvalosti a houževnatosti. Čerpejte sílu z Wu Lou s Antahkaranou a netopýry. Vše letos budete vnímat intenzivněji a mohutněji. Je dobré si zavolat na pomoc Buddhu štěstí a prosperity s Ru Yi, který pomůže překonat překážky a pohnout se z místa. Do práce a pro další kariérní rozvoj se vám hodí Meč síly, který dokáže zdolat nepříjemnosti v pracovní oblasti, stejně jako nástrahy a léčky, které si sabotérsky vytváříte sami na sebe. Snažte se vyhýbat konfliktům a raději se stáhněte, protože ze sporů nevyjdete dobře. Můžete snadno podlehnout impulzivitě a udělat nebo říci něco, co budete těžko napravovat. Postavte na JihoZápad Ohnivý meč s mantrou na zvládnutí vnitřních impulzů, pocitu prázdnoty a frustrace. Za svůj osobní talisman vezměte klíčenku 8 symbolů. Vonné tyčinky Tranquility a Serenity vám pomohou uvolňovat napětí a Fialka vám dodá potřebný optimismus a radost.

Tygr

Tygrům se blýská na dobré časy s mnoha šťastnými okamžiky. Dostává se jim andělského požehnání a velice prosperující, úspěšné energie. Je dobré se věnovat rozvoji své duchovnosti, víry, důvěry a rozsévání naděje. Práce s Feng shui symboly se může zaměřit na duchovní symboly jako je Manjushri nebo Zelená Tara. Duchovní symboly přivádějí do vašeho života mnoho dobrého v podobě nápomocných, sympatických a otevřených, optimistických lidí. Postavte do centra bytu 6 mincí s drakem jako symbol hojnosti požehnání v podobě dostatku financí, hmotného zajištění a úspěchů v pracovní i studijní oblasti. Velké radosti, prosperitu, vztahy a radost pozvednete Mystickým uzlíkem. Na překonání případných nepříjemností noste u sebe HUM přívěšek nebo klíčenku. Budete více řešit otázky vztahů a osobního rozvoje. Můžete pocítit větší nutkání se naučit něčemu novému a rozvíjet svou osobnost, schopnosti, dovednosti. Je dobré se začít věnovat více sám sobě, jinak vás potrápí vnitřní nespokojenost a neurčitý tlak nepohody. Pro udržení motivace o učení, osobnímu rozvoji zapalujte vonné tyčinky Orchidej, Magnolie a vzácný Santal.

Králík, zajíc       

Lidé narození v roce Králíka mohou zaznamenat zlepšení od loňského roku, který byl velice náročný a vyčerpávající. Letos budete potřebovat nabrat nové síly na další období. Můžete pocítit nedostatek jemné energie lásky, romantiky, objetí a pohlazení. Budete cítit osamělost. Na načerpání láskyplné energie noste přívěšek Mystický uzlík a postavte na Východ Aktivátor lásky, který nese silnou energii vztahů, manželství a partnerství. Probudit jemnost, starostlivost, náklonnost můžete Šťastnými novomanželi. Na harmonizaci vnitřních energií použijte Draka a Fénixe, na rozvoj vnitřní laskavosti Kuan Yin. Čeká vás vysilující rok, kdy musíte načerpat novou sílu, abyste se vzpamatovali z loňského roku. Červený slon štěstí přivede do života novou energii a radost, na jejímž rozvoji musíte pracovat. Rozpohybujte život znovu do rovnováhy pravidelným cvičením jógy a naučte se využívat astrologie, která pomůže pochopit a porozumět tomu, čím procházíte. Hořící koule na lotosu pomůže opět soustředit vnitřní síly a získat kontrolu nad životem. Potřebujete zahojit bolístky na duši a zranění z minulosti, proto nechte co nejčastěji doutnat vonné tyčinky Lotos, Šafrán a Romance.

Z Feng Shui by vás mohlo dále zajímat:

Další články o Feng Shui. Klikněte.

Feng shui tipy.

Přednášky a semináře o Feng Shui.

Zpět

© 2022 Copyright a grafika Zuzana Musilová