Vyhledávání

Galerie

Prohlédněte si nádherná místa, která jsem navštívila.

Blog

Aktuální články na téma Feng Shui.

Novoluní.

Astrotipy 2021 jsou zpět. Nov objasňuje změny, kterými právě procházíme. Více v novém astrotipu.

 


Proč pálit vonné tyčinky

Publikováno: 05.12.2012

Čištění_prostoruPálení vonných tyčinek je součástí očistných technik ve Feng shui. Vonné tyčinky se používají při nejrůznějších rituálech duchovního, spirituálního či náboženského významu. Pálení kadidel a bylin se traduje již tisíce let. V České republice ovšem porozumění a používání vonných tyčinek není běžné. Většina lidí neví, proč by měli pálit vonné tyčinky.

Bohužel traduje přesvědčení, že vonné tyčinky slouží k aromatickému provonění prostoru. Pravdou však je, že vonné tyčinky působí na tělo i mysl, ovlivňují člověka po fyzické i psychické stránce.

Na základě vědeckých výzkumů, na kterých se podíleli např. vědci z univerzity John Hopkins (USA) a Hebrejské univerzity (Izrael), bylo zjištěno, že pálení vonných tyčinek má významný vliv na psychiku, sexualitu a organismus člověka. Pálení vonných tyčinek podporuje mozkové funkce, uvolňuje a léčí tělo, stimuluje sexualitu i celkovou pohodu.

Účinky pálení vonných tyčinek:

 • Zlepšení koncentrace a schopnosti soustředit se (např. Orchidej).
 • Podpora tvůrčího myšlení, představivosti, tvořivého procesu (např. Vanilka).
 • Pročištění prostoru.
  • Některé druhy vonných tyčinek mají antibakteriální, dezinfekční účinky ničící houby, plísně, roztoče.
 • Prevence onemocnění a infekcí.
  • Např. Myrha ničí bakterie, mikroby, choroboplodné zárodky.
 • Zmírnění bolestí hlavy a záchvatů migrén.
 • Zmírnění deprese, úzkosti, neklidu, vnitřního napětí (např. Patchouli, OM).
 • Omezení nespavosti.
 • Povzbuzení sexuální touhy (např. Jasmín).
 • Podpora sebevědomí (např. Bergamot, Skořice).

Zde jsou vyjmenované některé z účinků používání vonných tyčinek. Během pálení vonných tyčinek se uvolňuje dým, který je nosičem energie konkrétní vonné tyčinky. Dým má schopnost prostupovat vším, co je v daném prostoru.

Vonné tyčinky a větrání

Při pálení vonných tyčinek, které mají léčivé a Vonné_tyčinky_Feng_shuejdezinfekční účinky, nemusíte mít strach větrat, aby vám oknem nevyletěly všechny dobré účinky vonných tyčinek. Díky jemnému dýmu se energie tyčinek dostane do všech míst, kam potřebuje.

Větrat je rozumné přiměřeně prostoru, ročnímu období, potřebě, ale vždy alespoň 2x denně otevřením oken nebo stálým využíváním mikroventilace tak, aby byt či dům mohl „dýchat".

Při častém a pravidelném pálení vonných tyčinek se prostor vašeho domova, kanceláře, obchodu či provozovny bude neustále čistit od negativní energie a sami poznáte značný rozdíl.

Mohlo by Vás zajímat z Feng shui:

Další články o Feng shui.

Přednášky a semináře Feng shui.

Feng shui tipy.

Zpět

© 2022 Copyright a grafika Zuzana Musilová