Vyhledávání

Galerie

Prohlédněte si nádherná místa, která jsem navštívila.

Blog

Aktuální články na téma Feng Shui.

Novoluní.

Astrotipy 2021 jsou zpět. Nov objasňuje změny, kterými právě procházíme. Více v novém astrotipu.

 


Co přinese rok 2013 podle čínského horoskopu

Publikováno: 08.04.2013

Čínský rok ve znamení Vodního Hada začal 10. 2. 2013. V nauce Feng shui, v České republice známé pod názvem Feng šuej, se pracuje s energií, která je stále v pohybu. Tento pohyb a změny sleduje část nauky, které se říká Astrologické Feng šuej a jež se pravidelně probírá každý měsíc na přednáškách Feng shui. Do této složky Feng šuej se řadí i práce s čínskýmHoroskop_na_rok_2013 zodiakem a horoskopem. Své znamení si ověřte v kalkulačce v pravém menu - Čínský zodiak. Vyhledejte pak své znamení v následujícím článku a rychle zjistíte, jaký rok 2013 Vás čeká, na co se letos zaměřit z pohledu Feng šuej. Rok 2013 je rokem Vodního Hada, začneme proto tímto znamením.

Had

Letos budete patřit k nejoblíbenějším a nejvyhledávanějším lidem. Budete mít přístup k úspěchu, lásce, spokojenosti a radosti. Jste totiž pod přímým zásahem energie lásky, romantiky, která otevírá všemu novému a přitahuje krásné věci, lidi i situace. Samozřejmě během roku je třeba nezapomínat na rozumnou míru a uvážlivost, zejména co se týká navazování nových vztahů nebo kontaktů. Stálý kontakt s lidmi může být někdy značně vyčerpávající. Nezapomínejte proto i na chvíle o samotě sám pro sebe. Jako talisman u sebe můžete během celého roku nosit jakýkoli zelený kámen, např. jadeit, avanturín, malachit, olivín. Z Feng shui talismanů by Vám letos doma neměla chybět Tai Sui plaketa a Mandarínské kachničky. Zelená barva oblečení vám bude pomáhat v přátelstvích a získávání sympatií. Jste pod vlivem vládce roku Tai Sui, jehož ochranný amulet Tai Sui vám pomůže čerpat z jeho štědrosti. Na Jihovýchod postavte pár Zelených Pi Yao, kteří budou dělat Tai Sui společnost během roku. Protože však element roku oslabuje vaši osobní energii, postavte Ochrannou plaketu do obývacího pokoje. Na ochranu vnitřní síly použijte Mystický uzlík, který skvěle poslouží i jako osobní amulet v podobě přívěšku nebo klíčenky.

Kůň

Máte za sebou těžký rok a stále jste pod zásahem energie, která přináší potíže a překážky. Osobní energie je značně oslabená a potřebujete ji podpořit, např. Mečem síly s drakem a hadem. Váš společenský život se přesto ohromně rozvíří. Otevře se Vám spousta obchodních příležitostí a možností zlepšit svou pracovní pozici, postavení nebo zaměření. Vztahy rozkvetou a naplní se láskou. Dejte si jen pozor na vlny euforie, které by mohly vést k neuváženým nákupům, investicím nebo příliš velkým výdajům nad rámec v daném okamžiku. Nejde o vážné problémy, jen chvilky rozhazovačnosti. Z Feng shui talismanů pro letošní rok jsou pro Vás nejdůležitější Ochranná plaketa, Bílý Dzambhala. Jako osobní talisman vám dodá jemnou a přitom ochrannou energii Mystický uzlík přívěšek nebo klíčenka. Zvolíte-li zlato jako šperk pro letošní rok, určitě uděláte dobře. Zlato vám dodá energii pro jistý úspěch a současně omezí případné potíže s tokem peněz.

Ovce

Kromě toho, že máte před sebou celkem dobrý rok, je třeba zaměřit pozornost na zdravotní prevenci, odpočinek a zvýšit péči nejen o tělo, ale i o psychickou pohodu. Nejvíce starostí by Vám v roce 2013 mohly totiž přinést nemoci a zdravotní problémy. K těm se počítá také zvýšená únava a vyčerpání, nejen vážné a dlouhé nemoci. Naplánovat si tedy preventivní prohlídky u lékařů, zlepšit stravovací a pitné návyky vám přinese velkou službu. Věnovat se svému tělu můžete také prostřednictvím masáží, lázní, cvičením Hathajógy, která má silné léčivé účinky. V letošním roce byste měli mít stále u sebe léčivý amulet Wu Lou s mystickým uzlíkem a mincí (nebo jako klíčenku). V domácím prostředí by měl mít své místo léčivý Buddha, očistný Zvonek s pagodou, se kterým každý den zvoňte a Wu Lou. na Jihozápad pověste Zvonkohru Wu Luo na pročištění energie. Na ochranu financí postavte Velblouda na mincích k hlavnímu vchodu.

Opice

Budete zahrnuti štěstím a úspěchem, který bude přicházet nečekaně. Zvýší se vaše hladina romantiky, jemnosti a lásky, takže budete více otevřeni ostatním. Kvalita vaší vnitřní energie však bude poměrně slabá a může Vás značně oslabovat, omezovat i po fyzické stránce. I když vás to potáhne za zábavou a do společnosti, snažte se udržet kvalitní a především dostatečný spánkový kredit. Zpomalit by se mělo stát heslem roku 2013. Odstíny bílé, stříbrné a zlaté barvy oblečení budou pomáhat posilovat životní sílu a energii, přesto se snažte udržet rozumnou balanci mezi sebou a druhými. Feng shui talismany, která Vám přinesou největší užitek v letošním roce, jsou např. Pi Yao, Wu lou, červený slon štěstí. Loňský rok vás stál hodně sil, proto vám v roce 2013 energie může chybět, což se odrazí na zdravotním stavu. Hrozí vám především nehody. Ochranný amulet Wu Lou přívěšek nebo klíčenka vám pomůže chránit své tělo a zdraví. Jelikož jste v přímém konfliktu s vládcem roku Tai Sui, pověste na Jihovýchod Plaketu Tai Sui a noste při sobě talisman Tai Sui.

Kohout

Pro kohouty nastává nebezpečný rok, kdy budete nuceni bránit se před zradou a fyzickým nebezpečím. Bezpečí by se pro vás mělo stát hlavním bodem, na který se v roce 2013 zaměříte. Hrozí vám finanční ztráty kvůli podvodům a okradení. Dobrou zprávou přesto je, že máte dostatek síly na zvládnutí všech těžkostí a problémů, s nimiž se budete potýkat. Stále bude možný přístup k finančním ziskům a peněžní energii, jen musíte dobře hlídat své zdraví a bezpečí. Hlavním Feng shui ochranným symbolem je pro vás Slon a nosorožec s vodní koulí a jako ochranný amulet Klíčenka se slonem a nosorožcem. Velice silnou ochranu a současně pomoc přinese Ochranná plaketa. Na podporu financí zvolte letos Fontánu dvou draků s perlou. Na Východ postavte 3 nebeské ochránce na ochranu před hrozícími třemi druhy neštěstí. S doplňků je velice užitečný ochranný granát, který můžete nosit jako náramek, náušnice nebo náhrdelník.

Pes

Na rozdíl od předešlého roku vás v roce 2013 čeká citelné zlepšení. Minulý rok byl náročný a těžký, za to rok 2013 přináší mnoho dobrého, což se projeví ve výrazném zlepšení ve finanční oblasti, zdraví i vztazích. Budete se často setkávat s nabídnutou pomocí a podporou, díky čemuž bude váš rok úspěšnější. Mít úspěch pro vás bude snadné. Zhluboka se nadechněte a vrhněte se do odkládaných, i když plánovaných aktivit. Feng shui podpoří vaše štěstí a úspěch nabídnutou pomocí Ochrance úspěchu, Dzambhalou a Velkým křišťálovým briliantem. Na Severozápad postavte 6 velkých mincí s drakem na aktivaci pro pracovní a finanční štěstí, úspěch. Zelená Tara na pracovním stole pomůže překonávat nástrahy od závistivých kolegů a konkurence. Štěstí je třeba chránit, zejména pokud je viditelně doprovázeno úspěchem.

Vepř

Jste bohužel v přímém konfliktu s vládcem roku Tai Sui, což se projeví v mnoha potížích a problémech. Můžete mít pocit, že si na váš osud zasedl a vám se prostě přestalo dařit. Řešení je jednoduché. Pověste na Jihovýchod Plaketu Tai Sui a noste u sebe Ochranný amulet Tai Sui. Na Jihovýchod postavte pár Zelených Pi Yao a velice brzy ucítíte změnu. Na druhou stranu se vám bude dařit v záležitostech lásky a romantiky. Svému štěstí však v roce 2013 budete muset trochu pomoct. Například Zvonkohrou čtyř přátel. Na harmonizaci vztahů si přizvěte na pomoc Kuan Yin, která zjemní energii ve vztazích i v každé osobě v domácnosti. Osobním Feng shui talismanem je pro vás nejvhodnější Mystický uzlík přívěšek nebo jako klíčenka. Co se finanční stránky týká, s podporou Feng shui se můžete těšit na nečekané peníze a zisky navíc.

Krysa

Patříte mezi šťastlivce v roce 2013. Čeká vás nesmírně silný rok, kdy můžete získat vše, po čem toužíte. Můžete dosáhnout na vysněné cíle a značně zlepšit či posunout svůj život. Při dobře využité energii a správně nasměrované vnitřní síle a snažení, je úspěch stoprocentně zaručený. Převratné zlepšení můžete prožít v kariéře i ve vztazích. Jen nezapomínejte na své zdraví, protože budete při neopatrnosti a špatném zacházení s energií kolem vás i energií osobní velice náchylní k omezení vlastního štěstí a vzletu. Nejvíce podpory a ochrany štěstí vám přinese Dračí želva. Cestu k úspěchu vám budou otevírat Vlaka vítězství. Osobní energii zesílíte Stromem požehnání na svém stole. Zdraví chraňte Léčivým Buddhou na Jihozápadě v obývacím pokoji. Zvonkohra úspěchu přinese podpůrnou energii štěstí a současně vás ochrání před podvodníky a záškodníky.

Býk

Máte před sebou vynikající rok 2013, během kterého na vás čeká mnoho prosperity. Jako by nebe bylo na vaší straně. Po pracovní stránce se vám bude dařit a můžete si zlepšit nebo zajistit svou pozici. Pouze v osobních vztazích bude energie málo a mohou tedy lehce trpět. Proto je vhodné nosit u sebe amulet na ochranu vztahů Mystický uzlík klíčenku nebo přívěšek. Vztahy velmi dobře podpoří Mandarínské kachničky. Na aktivaci energie zlatého štěstí postavte do obývacího pokoje Vashudharu.  Na Severovýchod zapojte Fontánu dvou draků pro podpoření financí. Jelikož se vaše štěstí letos zaměří spíše na hmotnou a finanční stránku, oslabí se vztahy s lidmi. Budete muset řešit nepříjemné situace kvůli druhým lidem. Na ochranu před závistivými lidmi proto zvolte Ohnivý meč. Pro maximalizaci letošní energie musíte věřit v sebe. Osobním talismanem pro vás je 8 symbolů klíčenka nebo přívěšek. Pozitivní naladění a otevřená radost může hodně pomoci.

Tygr

Tygři, máte skvělé vyhlídky, jež se týkají profesního života, obchodu, kariéry, zdraví i finanční stránky. V těchto oblastech se vám bude dařit a můžete si dokonce zlepšit své postavení pracovní i finanční. Zdravotní problémy se dají řešit a omezit, dokonce se můžete zbavit některých dlouhodobých neduhů, které vás trápí. Nepříjemnosti se však nevyhnou soukromí, respektive vztahům s lidmi. Navíc musíte více dbát o své bezpečí. Buďte bdělí, ostražití a vždy mějte na paměti důležitost ochrany. Důležitým pro vás bude ochranný amulet Tai Sui. Pozvednout obchod, podnikání nebo pracovní život můžete na Severovýchodě v obývacím pokoji nejlépe Stromem požehnání. Na Jihovýchod postavte Plaketu Tai Sui a Pi Yao s mečem. Slon a nosorožec s vodní koulí vám pomůže chránit svůj majetek před vloupáním, kterým jste letos ohroženi. Snažte se nezapomínat na sebe a dopřejte si také dostatek sluníčka a čerstvého vzduchu.

Králík

Naneštěstí jste zasaženi nepříjemnou energií způsobující spory. Rok 2013 budete mít zasažený pomluvami a nepřátelstvím, které můžete pocítit ze strany kolegů v práci. Můžete mít dokonce pocit, že si na vás zasedl šéf nebo nadřízený. Jako by vám z jejich strany přicházeli neustálé překážky a problémy. Použijte Feng shui ochranné předměty, např. Hořící kolo s mečem a ochrannou mantrou nebo Pi Yao s mečem. Navíc jste zasaženi nepříjemnou energií 3 kleteb, které mimo jiné jen zhorší vztahy s nadřízenými nebo na úřadech. Postavte proto na Východ 3 nebeské ochránce. Během roku 2013 můžete dostat více pokut, napomenutí a podobných výstrah či trestů, než kdykoli předtím v uplynulých letech. Pomoc nabídne i Červená Tara a Ochránce úspěchu, který pomůže zlepšit vaše vztahy s nadřízenými a spolupracovníky. Jako osobní amulet je pro vás nejdůležitější Klíčenka s hořícím kolem. Na cestách do zahraničí buďte opatrní, neboť vás mohou zastihnout nebezpečné vlivy počasí a přírody. Největší pozornost byste měli věnovat udržení vnitřního klidu a harmonie ve svém okolí.

Drak

Budete na vrcholu svých sil. Úžasné. Vše ve vašem životě jen pokvete a dosáhne nebeských výšin. Půjde vám naprosto všechno od pracovních až po soukromé záležitosti, zlepší se vaše zdraví i vztahy. Co si jen víc přát. Máte před sebou skvělý rok, nepromarněte ho. Díky obrovskému přívalu svěží energie si však dejte pozor na své výdaje. Mohli byste se nechat snadnou strhnout k přílišné odvázanosti a výstřednosti. Vaše schopnost oslavovat své štěstí by mohla značně zeštíhlit finance. Další věc, kterou je rozumné nepřehánět, jsou slova. Buďte si vědomi toho, co říkáte. Nevhodně zvolenými slovy byste místo radosti mohli roznášet smutek.  Na udržení správné rovnováhy mezi nadšením a uzemněním je ideálním symbolem pár Drak a Fénix. I přes veškerý úspěch je rozumné udržet si skromnost a nezapomínat, že vše jednou pomine. Zkuste si proto „odložit kousek štěstí" na budoucnost a využít letošního zdaru k vybudování pevných základů pro další roky. Modrý slon nových příležitostí bude pro letošní rok užitečný, stejně jako 6 velkých mincí s Drakem. Na pracovním stole vám poskytne velkou službu také Meč síly s drakem a hadem.

Z Feng Shui by vás mohlo dále zajímat:

Další články o Feng Shui. Klikněte.

Feng shui tipy.

Přednášky a semináře o Feng Shui.

Zpět

© 2022 Copyright a grafika Zuzana Musilová