Vyhledávání

Galerie

Prohlédněte si nádherná místa, která jsem navštívila.

Blog

Aktuální články na téma Feng Shui.

Nov.

Sliby, přehánění, lži, všeho bude více než dost. Na povrch však budou vyplouvat dávná tajemství a potlačená traumata, hlavně ze vztahu otec-dcera. Více v novém astrotipu.

 


Lék na stres a bolesti zad = jóga

Publikováno: 15.09.2010

Stres na vás útočí v jakékoli situaci i prostředí, přičemž míra únosnosti i reakce na stres jsou individuální. Zažíváte stres v práci i doma. Máte pocit, že jste zavaleni povinnostmi a úkoly, zátěž se projeví ve zvládání a organizování domácích povinností, každodenních starostí a vyřizování osobních záležitostí. Dokonce i děti pociťují stres. Ve škole před zkouškou, před hodinou s nepříjemným učitelem, před přestávkou a spolužáky. Nejvíce však reagujeme na stres ze vztahů - partnerských, manželských, mileneckých, pracovních a jiných.

Účinky stresu

Jakmile se dostanete pod tlak, máte pocit, že jste zavaleni požadavky, starostmi, úkoly, začne se tělo plnit těžkou energií. Tu vytvářejí nepříjemné pocity a emocionální stavy, např. strach, napětí, hrůza,Stres_joga panika, tíseň, nedůvěra, úzkost, deprese.

Vlna negativních emocí aktivuje organismus a vy cítíte tíhu v oblasti žaludku, pocit na zvracení, bolest v podbřišku, knedlík v krku, sucho v ústech, třes v rukou nebo dokonce v celém těle. Postava se začne choulit, svaly břicha i zad povolí, celá páteř se sesune, tělo se nahrbí.

 Stres se usazuje:

  • Na zádech - bedra a spodní část zad
  • Na krku - v oblasti ramen a šíje
  • Mezi lopatkami

Další projevy na sebe nedají dlouho čekat:

  • Bolesti zad a kloubů
  • Bolesti hlavy, migrény
  • Žaludeční problémy
  • Problémy s vyměšováním (zácpa, průjem, nadýmání)
  • Problémy se spaním a další

Jóga je nejúčinnější lék na bolesti zad a další následky stresu

Bolesti_zad_jogaJóga v klasické podobě má sílu zvrátit dopad stresu a naučí vás bránit se jeho vlivu. Účinky poznáte nejen vy, ale také okolí. Tělo se vám napřímí, obličej projasní, bolesti zmizí a napětí uvolní. Dokonale si vyčistíte mysl i duši, a to také díky velice oblíbeným relaxacím, které u nás najdete. 

Léčivá jóga

Jóga a její cvičení postupně vrátí tělu jeho přirozenou pohyblivost bez bolestí. Držení těla bude pro vás nenucené a pohodlné. Naplníte tělo zdravím a mysl pohodou a klidem. Využijte klasickou jógu s individuálním přístupem v malém kolektivu.

Mohlo by vás také zajímat na téma Jóga:

Více o hodinách jógy, klikněte.

Přihláška na jógu.

Termíny cvičení jógy.

Další články na téma jóga.

Zpět

© 2018 Copyright a grafika Zuzana Musilová