Vyhledávání

Galerie

Prohlédněte si nádherná místa, která jsem navštívila.

Blog

Aktuální články na téma Feng Shui.

Novoluní.

Astrotipy 2021 jsou zpět. Nov objasňuje změny, kterými právě procházíme. Více v novém astrotipu.

 


Lék na stres a bolesti zad = jóga

Publikováno: 15.09.2010

Stres na vás útočí v jakékoli situaci i prostředí, přičemž míra únosnosti i reakce na stres jsou individuální. Zažíváte stres v práci i doma. Máte pocit, že jste zavaleni povinnostmi a úkoly, zátěž se projeví ve zvládání a organizování domácích povinností, každodenních starostí a vyřizování osobních záležitostí. Dokonce i děti pociťují stres. Ve škole před zkouškou, před hodinou s nepříjemným učitelem, před přestávkou a spolužáky. Nejvíce však reagujeme na stres ze vztahů - partnerských, manželských, mileneckých, pracovních a jiných.

Účinky stresu

Jakmile se dostanete pod tlak, máte pocit, že jste zavaleni požadavky, starostmi, úkoly, začne se tělo plnit těžkou energií. Tu vytvářejí nepříjemné pocity a emocionální stavy, např. strach, napětí, hrůza,Stres_joga panika, tíseň, nedůvěra, úzkost, deprese.

Vlna negativních emocí aktivuje organismus a vy cítíte tíhu v oblasti žaludku, pocit na zvracení, bolest v podbřišku, knedlík v krku, sucho v ústech, třes v rukou nebo dokonce v celém těle. Postava se začne choulit, svaly břicha i zad povolí, celá páteř se sesune, tělo se nahrbí.

 Stres se usazuje:

  • Na zádech - bedra a spodní část zad
  • Na krku - v oblasti ramen a šíje
  • Mezi lopatkami

Další projevy na sebe nedají dlouho čekat:

  • Bolesti zad a kloubů
  • Bolesti hlavy, migrény
  • Žaludeční problémy
  • Problémy s vyměšováním (zácpa, průjem, nadýmání)
  • Problémy se spaním a další

Jóga je nejúčinnější lék na bolesti zad a další následky stresu

Bolesti_zad_jogaJóga v klasické podobě má sílu zvrátit dopad stresu a naučí vás bránit se jeho vlivu. Účinky poznáte nejen vy, ale také okolí. Tělo se vám napřímí, obličej projasní, bolesti zmizí a napětí uvolní. Dokonale si vyčistíte mysl i duši, a to také díky velice oblíbeným relaxacím, které u nás najdete. 

Léčivá jóga

Jóga a její cvičení postupně vrátí tělu jeho přirozenou pohyblivost bez bolestí. Držení těla bude pro vás nenucené a pohodlné. Naplníte tělo zdravím a mysl pohodou a klidem. Využijte klasickou jógu s individuálním přístupem v malém kolektivu.

Mohlo by vás také zajímat na téma Jóga:

Více o hodinách jógy, klikněte.

Přihláška na jógu.

Termíny cvičení jógy.

Další články na téma jóga.

Zpět

© 2021 Copyright a grafika Zuzana Musilová