Vyhledávání

Galerie

Prohlédněte si nádherná místa, která jsem navštívila.

Blog

Aktuální články na téma Feng Shui.

Novoluní.

Astrotipy 2021 jsou zpět. Nov objasňuje změny, kterými právě procházíme. Více v novém astrotipu.

 


Odežeňte nepříjemné pocity a buďte Jang

Publikováno: 02.04.2014

Negativní pocity jsou nepříjemné, zatěžují, spotřebovávají hodně sil a jsou proto i velice vysilující. Přesto je každý člověk zažívá. Zcela jistě každý den zažijete hned několik nepříjemných pocitů, které ukazují na horší stránku našeho já.

Každý člověk má dobrou a špatnou stránku. Nikdo nemůže prohlásit, že je pouze dobrý, hodný a milý. V takovém případě před vámi stojí člověk, který si nedokáže přiznat pravdu a raději se schovává za lži. V podstatě je lhaní další negativní psychický stav.

K negativním pocitům a psychickým stavům patří kromě lhaní Negativní_pocitynapř. žárlivost, zoufalství, vztek, nenávist, boj o moc, přejídání se, sobeckost, odmítání, odsuzování, kritika, méněcennost, povyšování, arogance, závislost, lítost a mnoho dalších.

Každý člověk se může rozhodnout, které ze svých stránek dá přednost. Pokud žijete negativní stránkou svého já, zažíváte doslova muka, protože jste zajatcem ve vlastním těle. Necítíte se dobře ani hezky, ale možná nevíte, co s tím. Vnímáte jen nikdy nekončící podrážděnost, naštvanost, strach, pochybnosti, lítost.

Být v zajetí nepříjemného, negativního pocitu, znamená být negativní. Jste-li negativní, stává se z vás loutka, za jejíž nitky tahají právě nepříjemné pocity a černé myšlenky. Možná si uvědomujete zvláštní prázdnotu v sobě, které nelze uniknout. Negativní pocity mají tendenci se naprosto zhostit svého nositele, ovládnout ho a řídit ho.

Jin jang

Z pohledu Feng shui a východní medicíny odpovídá negativitě energie jin, která vede k neštěstí, nemoci a ke smrti, jestliže získá převahu. Proto negativní pocity způsobují jen další trápení, kterému je třeba zabránit. Energie jang, jenž je opakem energie jin, je spojována s radostí, zdravím, životem.

Další vlastností energie jang je světlo. Být jang znamená jít za světlem, směřovat ke světlejším zítřkům. Možná vás tma negativních pocitů pohltila a vy nevíte kudy se vydat. Pomohou Terapie a práce na sobě, která brzy přinese první výsledky.

Co můžete udělat sami a hned?

Pamatujte si, že být obětí nepříjemných pocitů je vaše rozhodnutí. Stejně jako být svým vlastním pánem. Můžete se jednoduše rozhodnout a přestat být otrokem negativních psychických stavů. Musíte tuto schopnost jen poctivě trénovat.

Vždy když si uvědomíte, že cítíte podrážděnost, vztek, méněcennost nebo jakýkoli jiný negativný pocit, obraťte se ke Změna_životasvětlu. Klidně i doslova.

Prosviťte si duši i hlavu světlem a připomeňte si, že je pouze na vás, jak se budete cítit. Rozsviťte celé své tělo v představě za zavřenými víčky nebo si vezměte na pomoc skutečné světlo, jestliže máte problém si vnitřní světlo představit.

Nemusíte také nic dělat a zůstat pod nadvládou zlosti, závisti, obav, nebo se nadechnout a oznámit svému Já, že chcete změnu. Soustřeďte se na věci, které vám dělají radost, uklidní vás a obnoví příjemné pocity. Světlo zejména sluneční může výrazně pomoc. Není-li k dispozici slunce, rozsviťte světla nebo na sebe nechte chvíli svítit lampu.

Představte si, jak světlo prochází celým tělem a vyhání tmu nepříjemných pocitů. Jakmile ucítíte úlevu a budete prosvícení (v představě), vaše práce je u konce.

Při pravidelném cvičení (může trvat i řadu měsíců) zjistíte, že stačí uvědomit si negativní pocit a vaše rozhodnutí cítit se hezky bude působit téměř okamžitě. Pro intenzivnější práci na sobě začněte s Terapií, která účinně změní vnitřní nastavení, jež vám nevyhovuje a brání žít životem, který vás bude bavit.

Na téma terapie a psychologie by Vás mohlo zajímat:

Další články na téma Terapie a psychologie. Klikněte.

Úvodní konzultace.

Objednání úvodní konzultace.

Objednání Terapie.

Zpět

© 2021 Copyright a grafika Zuzana Musilová