Vyhledávání

Galerie

Prohlédněte si nádherná místa, která jsem navštívila.

Blog

Aktuální články na téma Feng Shui.

Nov.

Energetičtí upíři nejsou jedinou hrozbou následujících dní. Více v novém astrotipu.

 


Poradna

Zpět na přehled

Feng shui - 2.část
2. část tématu Feng shui otevřená od června 2015. Otázky ohledně bydlení, práce, vztahů i zdraví z pohledu Feng shui.
Umístění kuchyně v novém domě Ankas 02.11.2020
Dobrý den,

Budeme stavět dům a přemýšlíme, kam umístit kuchyň. Kuchyň bude spojena s obývacím pokojem, který bude na západním kraji domu, tedy v severozápadním, západním a jihozápadním sektoru. Manžel je živitel rodiny a jeho Kua číslo je 7. Mé Kua číslo je 1. Nyní nám jako ideální místo, co se týká rozložení domu, vychází umístění kuchyně do severozápadního sektoru, což ale z pohledu Feng-Shui není příznivé. Kam nejlépe kuchyň umístit s přihlédnutím k manželovu Kua číslu? Moc děkuji za odpověď,
Anna
Stred domu Zuzana Musilová 13.08.2020
Dobrý den, Radko,

děkuji za Váš dotaz a doporučuji článek Srdce domova, který jsem uveřejnila na Tree of Spirit (www.treeofspirit.cz). Je právě o centrálním sektoru v bytě či domě. V článku se dočtete, co centrální sektor ničí, ale také jak centrum aktivovat a posílit.

Váš centrální sektor je opravdu zasažený. Uvádíte, že do něj zasahují toalety, koupelna, kuchyň. To není dobré. I když zdi nejsou nosné, není možné změnit rozvody vody a odpadů, takže je patrně nemožné nebo nadmíru komplikované změnit dispozice v centrálním sektoru.

Kromě jiného doporučuji zkontrolovat, co přesně se nachází nad kuchyní. Pokud je nad kuchyní horní WC, jde o velký problém. Koupelna je obdobným problémem, byť o něco menším než toaleta.

Doporučuji minimálně barevně zařídit centrální sektor v zemitých barvách (odstíny na škále okrová-žlutá-hnědá), to znamená obklady, dlaždičky, koberečky, ručníky, doplňky. Případně je možné doplnit kameny, zde bych doporučovala větší velikosti i množství, protože jeden malý kamínek bohužel nic nezmůže. V případě používání kamenů bych dále doporučila jejich pravidelné mytí a častější výměnu. Dá se totiž čekat, že jejich energie bude spotřebována nebo znečištěna rychleji, než kdybyste kameny umístila do ložnice, pracovny nebo obývacího pokoje.

Jak sama píšete, ve Vašem případě je skutečně důležité aktivovat centra v jednotlivých místnostech, zejména v obývacím pokoji, případně na pozemku, není-li uprostřed postavený právě dům. V ostatních pokojích by neměla být centra blokována, protože máte silně zasažený základní centrální sektor celého domu.

Přeji hodně štěstí.
Stred domu radka8 05.08.2020
Dobry den.

Mam dotaz ohledne stredu domu. V prizemi v nem mame castecne chodbu, WC a kuchyn a v patre castecne chodbu, WC a koupelnu. Zdi mezi nimi nejsou nosne. Prosim o informaci, zda je mozne takto blokovany stred nejak povzbudit nebo je lepsi vytvorit nahradni stred napr. v obyvacim pokoji.

Predem dekuji za odpoved.

Zdravim

Radka Stoklasova
Dvere do loznice Zuzana Musilová 24.02.2017
Dobrý den,

podle popisu se zdá, že ložnice nemá žádnou celou pevnou zeď. Každá obvodová zeď je otevřená a narušená dveřmi, ať vchodem do ložnice, do koupelny, šatny nebo na zahradu. Z pohledu Feng shui je to výrazný problém. Návrh ložnice pravděpodobně odpovídá modernímu pojetí a určitě je navržená architekty, nicméně Vás musím zklamat, že již tolik neodpovídá Feng shui.

Hlava postele by měla mířit na některý z dobrých směrů podle Kua, které si můžete ověřit v naší Kua kalkulačce v pravém menu.

Záleží na tom, jak velká je koupelna a jak je dispozičně rozložená. Za hlavou postele by neměla být umístněná toaleta. Samotné rozložení jednotlivých místností, dveří a oken by mělo odpovídat vaší osobní energii, k čemuž je potřeba osobní spolupráce a vypracované Feng shui horoskopy Path Chee.

Po naladění na vaši ložnici místnost prozrazuje, že jste otevřená vlivům z vnějšku a vlivům druhých lidí, přičemž však sama se sebou nemáte pevný a jistý vztah. Dost pravděpodobně jste na životní křižovatce a plánujete další cestu. Vaše nitro volá o pozornosti, protože patrně nevěnujete dostatek času a/nebo prostoru sama sobě. Potřebujete se více spojit se svým skutečným Já, které se touží více projevit. Váš potenciál stále čeká uvnitř, i když cítíte, že máte hodně co nabídnout, zatím není cesta plně otevřená.

Místnost odráží rušný a společenský životní styl. Současně není dostatečně věnovaná pozornost soukromé oblasti života, která trpí a následky se mohou projevit až později.

Ložnice také prozrazuje, že pravděpodobně věnujete hodně pozornosti a důrazu názoru druhých, přičemž je důležité udělat dojem a získat souhlasné přijetí a ocenění. To samo o sobě nemusí být špatné, pokud tím však neobětujeme sami sebe. Popis vaší ložnice také prozrazuje, že hledáte způsob, jak se před vlivem druhých bránit. Vnímáte, že potřebujete najít cestu, jak se víc zaměřit na sebe místo na druhé. Pokud však zůstane ložnice beze změny, může být pro vás náročné projevit skutečně sama sebe a svůj vnitřní, dosud ukrytý potenciál.
Dvere do loznice nerticita 14.02.2017
Prosim o radu, zdali je loznice umistena vedle koupelny v poradku a obe mistnosti jsou propojeny klasickymi dvermi, dale je satna take jako samostatna mistnost, oddelena normalni stenou a zasupovacimi dvermi a pak tam jsou hlavni vstupni dvere..
Hlava posteli smeruje na S a velke oteviraci okno/dvere na Z do zahrady. Satna je take na S od loznice, koupelna na V od loznice a vstupni dvere jsou sesikmene ( zkoseny roh z chodby) na JV strane loznice. Moc dekuji za radu.
Vánoční stromeček lilie30 12.12.2015
Dobrý den,
prosím o radu kde nejlépe umístit vánoční stromeček? (myslím do které zóny). Dále bych vás poprosila o radu čím nejlépe podpořit hojnost? Co umístit do zóny hojnosti? V současné době mám v zóně hojnosti umístěny tři banbusy ve váze.Děkuji za odppověď
Ložnice Zuzana Musilová 11.11.2015
Dobrý den, Andreo.

Feng shui má mnoho pravidel, ale ne vždy je možné všechny aplikovat. Nepíšete, jaké je rozmístnění ložnice. V takovém případě je obtížné poradit a vybrat nejlepší řešení. Je třeba vzít v úvahu víc faktorů, podle kterých upravíte své Feng shui v ložnici.

Doporučuji, abyste mi zaslala na náš email plánek ložnice s vyznačenými světovými stranami a čísla Kua – Vaše a partnera.
Ložnice Andrea 28.10.2015
Dobrý den, zajímá mě, jestli je v ložnici ve směru postele důležitější číslo Kua nebo bychom měli vidět z postele na dveře. Obojí se totiž u nás rozchází. Děkuji za odpověď. Andrea
Nesoulad v číslech Kua Zuzana Musilová 13.10.2015
Dobrý den, Ivano.

Pro umístnění postele v ložnici partnerů, kteří mají rozdílnou skupinu čísel Kua a jejich směry jsou protichůdné, bohužel neexistuje vyhovující kompromis. Jediný kompromis, který je možné využít je volba příznivého směru partnera, který je hlavním živitelem rodiny. Tato volba je ideální zejména pro páry, kdy jeden z partnerů pracuje a zajišťuje finanční a hmotné potřeby, zatímco druhý partner se věnuje zajištění zázemí, péči o domácnost a rodinu.

V případě, že oba partneři jsou pracovně činní nebo budují svou kariéru či dokonce podnikání, je daleko vhodnější rozdělení ložnic tak, aby každý z partnerů mohl spát ve směru, který je pro něj příznivý.

Zůstanete-li u řešení společné ložnice, doporučuji zaměřit se na výraznější podporu oslabeného partnera ve Feng shui společné domácnosti a pokud je to možné i na pracovišti. Oslabeným partnerem je ten, kdo spí v pro něj špatném směru.
Nesoulad v číslech Kua IL 16.09.2015
Pro upřesnění k mému dotazu níže ještě dodávám, že mé číslo Kua je 4 a partnerovo 8.
Děkuji mnohokrát.
Ivana
Nesoulad v číslech Kua IL 16.09.2015
Dobrý den,
ráda bych Vás poprosila o radu, jaký kompromis máme zvolit v případě správného umístění postele na určitou světovou stranu, když nám s partnerem v daných možnostech každému vychází zcela opačné, nevhodné, číslo Kua. Jakou alternativu máme zvolit, aby spaní bylo vhodné a přínosné pro oba, aby jeden nebo druhý nebyl ve špatné pozici?
Děkuji mnohokrát za odpověď.
Ivana

Zpět na přehled

© 2021 Copyright a grafika Zuzana Musilová