Vyhledávání

Galerie

Prohlédněte si nádherná místa, která jsem navštívila.

Blog

Aktuální články na téma Feng Shui.

Nov.

Energetičtí upíři nejsou jedinou hrozbou následujících dní. Více v novém astrotipu.

 


Poradna

Zpět na přehled

Feng shui
Čištění a harmonizace prostoru, symboly a předměty
Schodiště ivana.bla 19.03.2017
Dobrý den, koupila jsem nové bydlení v 1.p. a nyní jsem zjistila, že k domu na pavlač do tohoto patra povedou troje ocelová schodiště se stupnicemu z pororoštu (se spousty mezer). Další schody dřevěné budou přímo v bytě (mezonet). Dotaz zní, zda má smysl řešit plné schody v bytě když už zvenku po ocelových schodech unikne veškerá energie? Pavlač se schodišti je společný prostor - nepůjde s tím nic udělat. Dá se nějakým způsobem ošetřit aby se do bytu energie dostala? Děkuji za odpověď IB
Orientace postele pro dite Zuzana Musilová 14.10.2016
Dobrý den,

pro Vaše dítě s číslem Kua 2 je nejvhodnější orientace postele hlavou na Severozápad (SZ).
Orientace postele pro dite lucste 10.10.2016
Dobry den,
chcela by som sa spytat ako je navhodnejsie orientovat postel pre dieta (2,5 roku). Jej KUA cislo je 2, chapem ze priaznive smery su SV, Z, SZ, JZ, ale neviem kt. je najvhodnejsi zvolit u tak maleho dietata.
Dakujem mockrat
Trafostanice v linii vchodu do domu Zuzana Musilová 19.08.2016
Dobrý den,

je potřeba co nejpřesněji kompasem vyměřit světovou stranu či strany, z níž trafostanice a strom působí na Váš vchod. Je nutné dbát na přesné vyměření, jelikož světové strany se mohou lišit, a to dokonce i když je vzdálenost mezi trafostanicí a stromem malá. Pro možnou korekturu mi zašlete přesné stupně světové strany nebo stran, které jste vyměřila. Děkuji.

Na Váš dotaz mohu vhodně odpovědět, až po vyměření světových stran nebo strany.
Trafostanice v linii vchodu do domu Zannys 25.07.2016
Dobrý večer,obracím se na Vás s prosbou o radu.Koupili jsme chaloupku,moc se nám líbi,ale je tu jedna věc co mě trápí.přes silnici v přímé linii vchodu do domečku je trafostanice a hned vedle ní samostatný strom.Je možné špatnou energii nějak odklonit?Stromy,krystaly v oknech,nebo dutym zrcadlem?.Nebo tento vchod vubec nepoužívat.Moc děkuji za radu.
Garaz a terasa Zuzana Musilová 05.06.2015
Dobrý den,

za půdorys bytu či domu se považuje plocha, která je zastavěná či využitá. Do plochy půdorysu patří všechny prostory, které mají společnou zeď s domem, případně jsou s ním spojeny plochou střechy či podlahy.

To znamená: kdybyste se podíval z vrchu, z oblohy na svůj dům, jak velkou zastavěnou a užívanou plochu byste viděl?

Hranice půdorysu určuje vnější obrys domu včetně jeho připojených prostor, jako jsou garáže, terasy, verandy, vysuté balkony, apod., a to i v případě, nejsou-li zastřešené.

Za připojené prostory k domu se považují takové prostory, které jsou s domem přímo spojené (zdí, střechou, podlahou). Tvoří pak s domem jednolitý půdorys (z pohledu shora).

Pokud však například mezi domem a garáží je volný prostor (trávník, záhon), stojí tyto budovy samostatně a pracuje se s nimi jako se dvěma samostatnými prostory (dva samostatné půdorysy z pohledu shora).
Orientace postele Zuzana Musilová 05.06.2015
Dobrý den.

Podle popisu vychází, že máte dům ve svahu, přičemž dům není situovaný odspodu nahoru, ale vchází se hlavním vchodem do prvního patra, prochází se kolem ložnice a poté po schodech dolů do patra?

Ložnice v těsné blízkosti hlavního vchodu moc klidu a pohody nepřinese, bohužel.

Postel v ložnici by neměla stát uprostřed pokoje, ale spící by měl mít vždy hlavu, tedy čelo postele, u zdi. Pokud si přejete rozdělit místnost příčkou, k níž bude přisunuto čelo postele, příčka musí být pevná. Příčka v takovém případě nahrazuje zeď.

Na druhou stranu záleží, jak daleko od vchodu do místnosti bude příčka. Neměla by zablokovat vstup a oblast kolem dveří.
Děti a kreativita na WC a koupelně Zuzana Musilová 05.06.2015
Dobrý den, Kláro.

Koupelna a toaleta vždy oslabují sektor, v němž se nachází. Řešením je podpora Západního sektoru, který souvisí s dětmi a kreativitou, na jiných místech v bytě.

Přejete-li si podpořit početí miminka, zaměřte se na Západní část své ložnice.

Pro podporu kreativity je vhodná Západní část obývacího pokoje, případně také pracovny, pokud ji máte v bytě.

Na podporu Západního sektoru je nejvhodnější element Země. Pro potřeby konkrétního cíle můžete použít symboly Feng shui.
Garaz a terasa lentvorsky 28.05.2015
Dobry den, rad by som sa opytal, ci garaz aj terasa patria do podorysu domu, ak chcem umiestnit schemu osmych smerov na podorys domu. Garaz ma spolocnu jednu stenu s domom. Dom je typu bungalov. Terasa je ciastocne zakryta pergolov.
Vopred dakujem za odpoved.
Orientace postele Jana K 15.04.2015
Dobrý den, zařizuji domek, má to jednu velkou místnost nahoře a jednu menší dole, tam je i příslušenství. Od spodka nahoru vede boční vnitřní schodiště, nahoře je chodba, do té se vchází z hlavního vchodu. Horní místnost má vstupní dveře z té chodby sice bokem, ale i tak trpí velkým průvanem.
Kromě toho, že budu radši zavírat všechny dveře, dala bych asi v té horní místnosti mezi dveře a okno příčku (z vysoké skříně? ze závěsu?), a tím pádem bych mohla mít za příčkou postel s hlavou na JV (mám kua číslo 4 a ten domek je naštorc ke světovým stranám). Můj dotaz je ten, jestli to není moc tvrdé, takhle rozdělit velký čtvercový prostor, a jak moc "pevná" by ta příčka měla asi být?
Děkuji.
Děti a kreativita na WC a koupelně claireh 14.04.2015
Hezký den, prosím o radu. Máme sektor Děti a kreativita na WC, spojené s koupelnou. Dá se tato část nějak zharmonizovat. Plánujeme děti, tak ať nemáme pak problém. I moje kreativita poklesla s přestěhováním do tohoto bytu.

Děkuji moc, Klára
Směr postele, sporák v SZ části bytu Zuzana Musilová 27.03.2015
Dobrý den, Magdaleno.

Upřímně sporák na SZ patří ve Feng shui k tabu, tedy zákazům, které je nutné respektovat. Pokud je sporák používaný právě na SZ jde o velice špatné Feng shui, které způsobuje řadu problémů.

Negativní vliv sporáku na SZ nelze zharmonizovat, pouze zmírnit jeho působení. Použijte velkou mísu s kameny, které pravidelně čistěte a vyměňujte! Vymalujte kuchyň na SZ na žluto a použijte odklad, kachličky. Barvu kachliček do kuchyně vyberte ze škály barev od světle žluté, přes béžovou, karamelovou až po světle hnědou. Zcela určitě podpořte SZ v obývacím pokoji.

Co se týká orientace postele, je nejlepší, pokud je čelo postele otočené k jednomu z Vašich dobrých směrů. Je-li Vaše číslo Kua 5, dobré směry jsou pro Vás JZ, SZ, Z, SV. Čelo postele otočené na SZ je tedy určitě lepší než na JV.
Orientace postele, sporák na SZ Magdalena 04.01.2015
Ještě jsem zapomněla uvést, že mé kua číslo je 5.
Děkuji.
Směr postele, sporák v SZ části bytu Magdalena 04.01.2015
Dobrý den,
Ráda bych se zeptala na to, jestli je nějakým způsobem možné zmírnit negativní působení sporáku v SZ části mého bytu. Sporák mám přesně v SZ části a při vaření stojím čelem na SZ.
Další můj dotaz je ohledně orientace postele. Nyní spím hlavou u JV stěny, mám možnost dát postel tak, abych hlavou ležela u SZ stěny ložnice, bude to pro mě lepší?
Moc děkuji za odpověď a přeji Vám hezký den.
Vchod a východ v domě proti sobě, jak zamezit odlivu energie? Zuzana Musilová 30.11.2014
Dobrý den, Ivano.

Odlivu energie v případě, že máte proti sobě vchod a východ, zamezíte tím, že přímou linii přerušíte. Doporučuji používat dveře, které máte k dispozici a zavírat je. Jde o nejjednodušší řešení.

Přímou cestu energie, která přichází hlavním vchodem a okamžitě odchází východem na druhé straně, můžete zbrzdit tím, že do cesty postavíte „překážky“, brzdy, jako zpomalovací prahy na silnici.

Použít můžete např. skříňku, komodu, stojan na časopisy, lampu, kytku v květináči, zvonkohru, lustr, který visí ze stropu, velkou místu s kameny, dekorativní předměty, Feng shui symboly, apod. Vhodný zpomalovací práh, brzdu doporučuji volit podle energie sektoru, kde budete přímou linii přerušovat.

To, že se v daném domě nedaří, však může být způsobeno i dalšími Feng shui negativními vlivy. Zvažte odbornou Feng shui konzultaci, která u Vás odhalí úskalí prostoru a nabídne vhodnou pomoc.

Postel je dobré umístnit v jednom ze 4 dobrých směrů podle osobního čísla Kua. Čísla Kua pro sebe i členy rodiny zjistíte rychle na těchto stránkách, v Kua kalkulačce v menu na pravé straně nahoře.
kua číslo Zuzana Musilová 30.11.2014
Dobrý den, Vendulo.

Měříte-li místo pro konkrétní postel, měřte přímo v místnosti. Kromě umístnění postele do dobrého sektoru podle čísla Kua, je třeba zkontrolovat postel samotnou. Přeměřte směr, kam míří hlava spícího. To je nejdůležitější, používáte-li směry podle Kua čísla.
"opravné" prostředky Zuzana Musilová 30.11.2014
Dobrý den, Veroniko.

V první řadě musím upozornit, že dlouhodobé či trvalé bydlení na chatě není z pohledu Feng shui vhodné. Chata je určena pouze pro krátkodobé pobyty a ne k trvalému bydlení. Již z uvedeného důvodu je problém v samotném základu – v místě, kde aktuálně žijete. Musím Vás proto zklamat, ale nevhodné místo pro bydlení nezměníte v prostor kvalitní pro život.

Uvádíte několik bodů, které skutečně mají negativní dopad na život. U mnoha z nich by byla zapotřebí rekonstrukce, upřímně. Pokud by se jednalo o prostor k dlouhodobému bydlení, což není.

Máte-li za zdí, která sousedí s kuchyní, toaletu, snažte se přesunout vařič tak, aby nebyl přímo přes zeď s toaletou, je-li to možné. Zde by se neměla nacházet ani skříňka, v níž uchováváte potraviny. Naopak nejmenší špatný dopad bude mít dřez na mytí nádobí, který sousedí přes zeď s toaletou.

Někteří odborníci doporučují používat zrcadla na odklonění energie toalety a koupelny, ale ve Vašem případě nedoporučuji. Zrcadel by muselo být tolik, že by naopak mohla zesílit negativní dopad energeticky nevhodných míst.

Je mi líto, ale řešení špatného stavebního rozčlenění chaty, jež by chatu změnilo na prostor pro život, Vám neposkytnou ani symboly, ani pomůcky či jiné opravné prostředky. Je-li špatné základní rozčlenění prostoru, nezměníte jeho energii barvami, předměty ani doplňky. Jde pouze o řešení dočasné!, než se pustíte do stavebních úprav nebo se přestěhujete.

Bohužel, ne všechny prostory jsou určené k dlouhodobému bydlení. I když se budete snažit je pro trvalé bydlení upravit (i s pomocí Feng shui), nedosáhnete takové kvality a úrovně, které nabízejí prostory pro dlouhodobé bydlení. Feng shui začíná především v nalezení vhodného místa pro život.
Vchod a východ v domě proti sobě, jak zamezit odlivu energie? IL 11.11.2014
Dobrý den,
bydlíme v domě 9. rokem, kde je vchod do domu a východ z domu na zahradu přímo proti sobě, přes chodbu a kuchyň, mezi kterými jsou umístěny pouze dvoukřídlé dveře, které necháváme přes den otevřené. V podstatě se ale jedná o přímou linii vchod a východ proti sobě, jak máme zamezit odlivu energie prosím? Od té doby, co zde bydlíme se nám nedaří:(
A ještě o jednu radu bych poprosila v oblasti spaní. Máme v plánu si vybudovat novou ložnici a máme možnost zde umístit postel hlavou na sever nebo jih, kterou stranu máme raději zvolit?
Děkuji mockrát za radu.
Ivana
kua číslo vkralova 02.10.2014
Dobrý den, syn je kua číslo 2, takže jsou pro něj vhodně strany SV, Z, SZ, JZ. Když měřím směry ze středu jeho pokoje, tak má postel směrem na SV. Ale pokud měřím z centra celého domu, tak má postel směrem na V, což by pro něho nebylo dobré. Proto se vás chci zeptat, které měření je správné-ze středu domu nebo ze středu dané místnosti? Děkuji Vendula
"opravné" prostředky Veronika 30.09.2014
Dobrý den, paní Zuzano!
Poradila by jste mi prosím, jak zachránit/vylepšit některé nedostatky v uspořádání našeho bydlení? Před půl rokem jsme se přestěhovali s manželem a dítkem na chatu, máme tedy poměrně malý (2+kk) a omezený prostor a některé základní doporučení feng shui zde nelze dodržet a mám pocit, že se tyto skutečnosti začínají negativně projevovat v našem životě. I. Vchodové dveře se otevírají směrem ven, II. krb je přes stěnu hned vedle sprchového koutu, III. na druhé straně krbu (pár centimetrů od něj) jsou schody do patra, velmi strmé, IV. manželská postel je nad sprchovým koutem, V. část kuchyňské linky je umístěna tak, že za stěnou je WC, VI. koupelna je na severovýchodní straně domu.
Děkuji předem mnohokrát za vaše rady!
Mandarínské kachničky Zuzana Musilová 02.09.2014
Dobrý den, Michale.

Mandarínské kachničky by měly být vždy spolu a nikdy rozdělené. Pokud je každá zvlášť neplní funkci symbolu lásky a partnerství. Pouze Mandarínské kachničky, kterou jsou v páru, symbolizují společné hnízdo, věrnost, vzájemnou lásku a spřízněnost duší.

Mandarínské kachničky můžete postavit na noční stolek do ložnice. Pokud však máte možnost aktivovat Feng shui symbolem své kua lásky, udělejte tak.

První volbou pro umístnění Mandarínských kachniček by tak měl být směr lásky podle Vašeho čísla kua. Druhou volbou je ložnice.

Přeji brzké setkání s Vaší životní partnerkou.
Skříň v oblasti vztahů Zuzana Musilová 02.09.2014
Dobrý den,

je nutné udržovat ve skříni maximální pořádek a okamžitě vyřadit všechny poničené, natržené, roztrhané věci. Mějte ve skříni pouze oblečení, které opravdu nosíte a „točíte“. To znamená, že ve skříni dlouhodobě neleží oblečení, které čeká, až si ho jednou obléknete.

Skříň ozdobte obrázky, z nichž na Vás bude dýchat láska a budou symbolizovat partnerství. Můžete použít např. obrázek objímajícího se páru, který vypadá šťastně. Použijte srdíčka, zapalujte svíčky a především postavte ke skříni mísu plnou kamenů. Nejvhodnější jsou růženíny, jadeity, ametysty a křišťály. Důležité je, aby jich bylo hodně. Další věcí, o níž je třeba u kamenů dbát, je jejich čerstvost.

Zapalujte denně vonné tyčinky růže, romance, lilie, šafrán, cedr (najdete na našem e-shopu, klikněte v horním menu). Vyberte a střídejte kterékoli z uvedených vonných tyčinek.

Feng shui doporučuje symboly na lásku, jako jsou Mandarínské kachničky, Ptáčci lásky a Dvojitý symbol štěstí. Dvojitý symbol štěstí i Mandarínské kachničky můžete nosit také jako trička (najdete na Mantra Fashion, www.mantra-fashion.cz), čímž budete přitahovat energii lásky kdykoli budete mít tričko oblečené.

Nainstalujte na skříň světla a používejte je. Případně postavte ke skříni lampu nebo lampičku a sviťte. Do světla lampičky postavte symbol lásky.

Přeji hodně štěstí v lásce.
Mandarinské kachničky Michal83 27.08.2014
Dobrý den.Koupil jsem si dvě malé sošky mandarinských kachniček a chtěl bych je umístit na noční stolky.Snažím se přivést do svého života spřízněnou duši - životní partnerku.Chci se jen zeptat,jestli je vhodné řešní dát jednu kachničku zvlášť na jeden noční stolek a druhou na druhý,nebo je lepší je nechat na jednom místě spolu a nerozdělovat?Třeba obě na jeden stolek?Je vůbec umístění na nočním stolku vhodné?Někde jsem ten tip četl,ale radši se ptám i Vás.Pokud to není nejlepší řešení,umístím je někde v Gua - partnerství :-)Moc děkuji :-)Přeji krásný den :-) Michal
Skříň v oblasti vztahů Agathablue 07.08.2014
Dobrý den,

v oblasti partnerských vztahů mám vestavenou skříň plnou oblečení. Bohužel je můj byt velmi malý 1+kk a nemám kam skříň přesunout. Právě oblast vztahů se v mém životě tak trochu seká. Dá se nějakým způsobem ten prostor očistit, aby tam proudila energie, aniž bych muselas skříň přesouvat? Moc děkuji
Pověra Zuzana Musilová 23.07.2014
Dobrý den,

z pohledu Feng shui se není čeho obávat. Nejde o znamení ani o pověru.
Pověra Kacka.Lazorcikova@seznam.cz 05.06.2014
dobrý večer.Chtěla jsem se optat co to znamená když má měsíc v roce 5 pátků, 5 sobot a 5 nedělí. je to nějaké znamení nebo vztahuje se na to nějaká pověra?jsem docela dost pověrčivá a zajímá mě to. Děkuji za odpověď
Vchod do domu tzv. zádveří tvar lichoběžníku Zuzana Musilová 15.05.2014
Dobrý den, Lenko,

vstup do domu by měl být vždy co možná nejvíce prostorný a volný, aby mohla energie bez problémů vstoupit dovnitř. Vstup by neměl působit stísněně. Na druhou stranu by neměl obsahovat hluchá místa, např. kouty, k nimž se nemůžete dostat. Taková místa jsou jako pasti, kde se energie nejvíc blokuje a navíc se zde shromažďuje stará energie.

V případech domu bývá většinou více možností, jak s prostorem pracovat (zejména stavebně), než u bytů. Feng shui klade velký důraz na pravidelné tvary v podobě obdélníku nebo čtverce. Ostatní tvary jsou problematické a často důvodem potíží.

Pro konkrétní rady by bylo třeba prostor vidět, alespoň z půdorysu a fotek a probrat možnosti řešení na Feng shui konzultaci u mě v kanceláři nebo přímo u Vás v domě.
Dům do L Zuzana Musilová 15.05.2014
Dobrý den, Miro,

chybějící části domu nejde nahradit v plné míře. U domů se nabízejí možnosti, jak „doplnit“ chybějící části, ale k tomu je zapotřebí vidět okolí a pracovat s přesným kompasem. Neuvádíte žádné bližší informace, proto je odpověď jen na obecné rovině.

Možnosti, jak podpořit oblasti, které Vám chybí, ale s nimiž nemůžete pracovat, nabízejí odpovídající sektory v obývacím pokoji. Tento „suplující“ typ Feng shui však nemůže nahradit kompletní sektory v dokonalém půdorysu bytu. Může jen lehce pomoci, ale pokud něco chybí v půdorysu, pak odpovídající záležitosti prostě chybí i v životě.

Zaměřte svoji pozornost na část harmonie a bohatství, jak píšete, přímo v obývacím pokoji. Zde můžete podpořit alespoň danou místnost, když ne celý prostor.

Hodně štěstí.
Vchod do domu tzv.zádveří tvar lichoběžníku aknel 16.04.2014
Dobrý den,mám dotaz co s prostorem tvaru lichoběžníku...chtěla bych tam šatní skřín´po celé délce,jelikož je to potřeba.A ted´prosba-rada,kopírovat stěnu šatní skříní,prostor bude otevřený,ale nadále bude lichoběžníkem a nebo udělat skřín´tak,aby vznikl prostor jako obdelní,ale za cenu toho,že se prostor zmenší...je to přece jenom vchod a ten by měl být prostě jakoby volný prostorný...je to bohužel domeček a nedá se s tím nic dělat,myslím stavebně...děkuji za odpověd´Lenka,Brno.
Dům do L mistakes 01.04.2014
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jakým způsobem bych mohla napravit chybející cást domu? Máme totiž dům ve tvaru obráceného L. Chybí nám tedy uplně cást harmonie, bohatsví. Lze to nějak napravit? Děkuji za odpověď. Mira
Obecná doporučení a peněženka Kůň Zuzana Musilová 11.02.2014
Dobrý den.

Vzhledem k rozsahu dotazu jsem rozdělila odpověď do dvou částí, aby byla přehlednější. Zde najdete obecná doporučení pro rok 2014 podle Čínského zodiaku a odpověď na otázku týkající se barvy peněženky pro rok 2014. V následujícím článku najdete odpověď na dotaz ohledně staveniště.

Doporučení pro rok 2014 podle Čínského zodiaku již brzy najdete mezi články Feng shui.

K odbornému Feng shui patří nejen základy Feng shui, ale zejména hlubší porozumění a využívání pokročilých technik, které rozšiřuji základy Feng shui. Odborné pokročilé Feng shui pomáhá konkrétněji reagovat na změny, k nimž dochází například v různých obdobích, kdy se mění celková energie.

Proto je pro rok 2014 vhodná peněženka Kůň, která kombinuje elementy roku tak, aby jejich využití přineslo maximální užitek. Společně s vyobrazením koně a manter na podporu financí.

V roce 2014 přináší červená barva nejvíce energie jang. Navíc dochází k takovým konstelacím, že nadbytek ohně není rozumné letos potlačovat, ale je třeba jej využít. Kromě jiného červená barva peněženky nejenom že aktivuje finance a příležitosti na vydělání peněz, ale také chrání před příliš silnou nepřátelskou a agresivní energií, která s sebou přinese mnoho problémů, hádek a konfliktů.

Červená peněženka Kůň je skvělým magnetem na peníze a přitom chrání finance před nadměrným odlivem např. kvůli pokutám, sankcím, dluhům a úrokům, ale i opravám a jiným nečekaným výdajům, které s sebou může přinést právě nepřátelská, konfliktní energie.

Zelená peněženka nemusí znamenat vítr v penězích, naopak zelená je barva energie růstu a bohatství. Přesto v roce 2014 je vhodnější červená peněženka Kůň.

Vždy záleží na rozsahu znalostí učitele a poradce, s nímž pracujete. Přesto je rozumné být flexibilní, protože takové je i Feng shui. Feng shui musí reagovat na nejrůznější změny energií a situací, musí dbát na Vaše osobní energie a prostor i čas, v němž aktuálně žijete. To vše musí odborník Feng shui brát v úvahu. Proto se někdy může stát, že obecné doporučení se změní nebo lépe řečeno konkretizuje pro dané období či situaci, jelikož je nutné aplikovat aktuální Feng shui, které reaguje na specifické okolnosti. Těmi může být změna energií pro daný rok, aktuálně horoskop Paht Chee pro rok 2014.
Feng šuej na staveništi Zuzana Musilová 11.02.2014
V době rekonstrukce, zejména tak rozsáhlé jak uvádíte či stavbě nového domu, se Feng shui řeší během celé doby stavby. Bohužel v podmínkách českých uživatelů Feng shui k tomu nedochází.

V průběhu celé stavby je významnou „součástí“ stavebního týmu Feng shui odborník coby specializovaný odborný dohled, který neustále měří a kontroluje, zda stavba odpovídá původním propočtům podle osobních energií pro danou rodinu. Kromě kontroly nad průběhem stavby se provádějí rituály na zajištění prosperujícího domova či prostoru, který se staví.

Obecně se život na staveništi nedoporučuje. Není vhodné bydlet v rozestavěném domě. Pokud nemáte jinou možnost, je nutné praktikovat Feng shui v místnostech, které jsou obytné, zejména v obývacím pokoji, kde můžete zajistit, aby ekonomická stránka rodiny nebyla příliš ohrožena. Konkrétnější doporučení by bylo třeba probrat na místě, osobně, aby bylo možné reagovat na konkrétní prostor. Zejména jak se díky rekonstrukci změní energetické rozvržení celého domu, tedy prostorový horoskop domu.

Jako doporučení pro letošní pokračování rekonstrukce, by stavební práce neměly probíhat na Severozápadě, Jihu a Severu, případně by neměly na uvedených místech přinejmenším začínat. Je vhodnější věnovat se rekonstrukci ostatních míst, která nejsou v „rizikové zóně“ (SZ, J, S).

I když nejde v Česku o rozšířenou a používanou část Feng shui, jelikož je českým uživatelům Feng shui stále neznámá, ale tvoří jeho nedílnou součást, doporučuji zvážit odbornou kontrolu energetického rozvržení domu, odborné vyčištění a následné vysvěcení prostoru Feng shui odborníkem.
Zvonkohra Zuzana Musilová 11.02.2014
Dobrý den, Lucko.

Zvonkohru z čínských mincí můžete v roce 2014 použít na několika místech. Na podporu pravidelného příjmu ji pověste na Jihozápad.

Možná vhodnější využití však najdete, použijete-li zvonkohru na ochranu před špatnými energiemi. Jde zejména o Severozápad a Východ, kde Vám zvonkohra letos udělá největší službu.

Na Severozápadě ochrání ekonomický chod domácnosti a finanční stabilitu. Na Východě bude působit jako ochrana před nemocemi a oslabením organismu.
Děkuji jajda 10.01.2014
Milá paní Musilová,
děkuji za setkání s Vámi a pomoc, kterou mi věnujete, po dlouhých a nekonečných měsících konečně cítím uvolnění a naději.Jsem hluboce vděčná "osudu", že mě svedl dohromady s takovou zářící bytostí jako jste Vy. Na cestu před sebou konečně zas opět začínám pohlížet s optimismem. Jarmila
Feng šuej na staveništi; obecná doporučení na rok 2014 venkovanka 08.01.2014
Dobrý den,
náhodou jsem našla váš web. Četla jsem jednu knihu od Lilian Too a byla jsem nadšená, přišlo mi, že poradci - muži se dívají na feng šuej příliš technicky a podceňují pocitovou složku. Píšete že jste její žákyně, a to mě vede k tomu, abych se na vás obrátila.
1) Dívala jsem se, že zveřejňujete obecná doporučení pro každý rok, bude i článek s ohledem na rok 2014? Koukala jsem do vašeho e-shopu, a tam máte peněženku pro rok koně, ale je z části červená - pan Haluska, který dělá tradiční čínské feng-šuej, a také má čínské učitele, tvrdí, že pro rok 2014 je červená peněženka riziko, že by měla být stříbrná nebo oranžová, tak jak to je? Zároveň ale varuje před zelenou peněženkou, že prý je to "vítr v účtech".
2) Konkrétní dotaz pro moji konkrétní situaci: bydlíme druhým rokem v domě (vlastním), který prochází rozsáhlou rekonstrukcí, mimo jiné jsme přemísťovali dveře, izolovali zdi a podlahy v přízemí, které je mírně pod terénem, a bude se překládat střecha, restaurovat okna atd., některé části domu (přístavba) ještě nejsou zastřešené. Chtěla jsem se zeptat, jestli jsou nějaká speciální doporučení pro pobyt v takto provizorním prostředí, aby během stavby nedošlo například k narušení toku příjmů nebo tak něco. Nám zatím všechno funguje jak má, ale zajímá mě, jestli je např. něco potřeba zvlášť hlídat, do doby, než se přestavba dokončí.
Zvonkohra LuckaV 08.01.2014
Vážená paní Musilová,
žádám Vás o radu kde nejlépe umístit zvonkohru složenou z čínských mincí, kterou jsem dostala k vánocům.Dočetla jsem se, že nejlepší je prostor na jih-prostor bohatsví. V tomto prostoru máme přesíň a pod ní koupelnu. Moc děkuji za radu.Lucka
Děkuji... jajda 31.12.2014
Dobrý den paní Musilová,
velmi Vám děkuji za Vaši rychlou odpověd i nabídku pomoci, kterou jsem obdržela na email a velmi ráda a s vděkem ji přimám.Také děkuji za Vaše rady, které zde uvádíte a budu se jich držet.
Přeji Vám vše dobré do nadcházejícího Nového roku a těším se na setkání s Vámi a doufám ve zlepšení. S milým pozdravem, Jarmila
Nic se nedaří Zuzana Musilová 31.12.2014
Dobrý den, Jarmilo.

Rok 2013 byl z pohledu Feng shui jeden z nejtěžších. Proto se u řady lidí prohloubily problémy. Mrzí mě Vaše situace. Pa Kua zrcátka jsou často první volbou k řešení problémů, ale neodborné zasahování do prostoru může problémy ještě prohloubit. Bohužel však většinou nezbývá než zkoušet, než najdete něco či někoho, kdo opravdu pomůže.

Před zapsáním příspěvku do Poradny jste v registraci zadala svůj email. Zašleme Vám na email termín konzultace, která pro Vás bude zadarmo. Neobdržíte-li email s termínem do 24 hodiny, kontaktujte nás sama. Někdy se stane, že při zadávání kontaktních údajů dojde k chybě.

Vaše situace potřebuje řešit a na konzultacích budeme postupně hledat cestu z problémů. Cesta se vždy najde, pokud ji budete chtít najít.

Doporučení pro dny, než se uvidíme. Neseďte na Jihu a přesuňte z Jihu televizi nebo reproduktory, pokud je zde máte. Zhasněte na Jihu světla a lampičky. Přetočte všechno včetně sebe na Sever, případně na Východ (v rámci obývacího pokoje). Na Jih přesuňte květiny v květináči. Absorbují silnou energii ztrát a dluhů, která zde momentálně převládá. Květiny mohou uvadnout, nelekněte se. Půjde jen o známku absorbování špatné energie, kterou do sebe květiny v květináči natáhnou a tím Vás ochrání před jejím vlivem.

Každý den se několikrát soustřeďte a představte si zlaté světlo, které k Vám přichází z dálky před Vámi. Představujte si, že světlo s sebou přináší vše, co potřebujete k tomu, aby se Vaše životní situace zlepšila. Může jít o konkrétní věci jako je nová práce, stabilní příjmy, nebo jen o představu zlatého světla přinášející s sebou zlepšení, pomoc a stabilitu. Snažte se usmívat se během cvičení a pocítit radost, klid a vděčnost za všechno dobré, co k Vám přichází. Na závěr cvičení poděkujte.

Cvičení dělejte tak často, jak si vzpomenete. Zabere minutu nebo dvě. Důležité je soustředit se na změnu k lepšímu, jedině tak může přijít.

Těším se na setkání. Zuzana Musilová
Nic se nedaří jajda 26.12.2013
Dobý den paní Musilová,
rok 2013 je pro mě opravdu nedobrý. Už víc než rok nemohu sehnat práci, rozesílám desítky životopisů měsíčně, byla jsem i na pohovorech, ale vždy si vyberou někoho jiného. Ocitli jsme se tak ve velmi tíživé finanční situaci, máme spoustu dluhů a obávám se,abychom nakonec i nepřišli o byt,který je v blízké budoucnosti určen k privatizaci, protože máme i problémy s placením nájmu. Bydlíme v panelovém bytě, vchod do domu směřuje na sever,vchod do bytu je z východu, byt má obdelníkový tvar, koupelna a wc jsou naproti vchodu do bytu na západní straně- protože jsme při nastěhování před 10.lety přidávali kus chodby s komorou k bytu je tato přidaná předsíň "vystrčená" z obdelníkového tvaru, kuchyně a synův pokoj jsou na S,SV,ložnice a obývák jsou na J,JV.Mé kua číslo je 7 a jsem dřevěný had.Jsem už ze všeho zoufalá a nevím co dělat.Byla jsem před 14.dny u jedné paní feng shui konzultantky v kanceláři a ta mi poradila nainstalovat pa kua zrcátka odraznou stranou směrem ke zdi na zdi rohů synova pokoje, ložnice,předsíně a komory a tím energeticky "dotáhnout" chybějící postor nápomocných přátel a moudrosti a vzdělání, také jsem podle její rady umístila pa kua zrcátko na wc na dveře zevnitř - odraznou stranou směrem na mísu.Nyní tady u vás čtu, že pa kua zrcátka do bytu vůbec nepatří.prosím o radu - dala jsem, pro mě spoustu peněz - 1500,- za 5 zcátek, zbytečně a vyhodila tak prakticky poslední peníze v niveč, v zoufalé snaze nějak si pomoci a zlešit naši situaci? Moc děkuji za Vaši odpověď. Jarmila
Rozhýbání energie Zuzana Musilová 01.08.2013
Dobrý den.

Na problém se stagnací nepomůže ani tolik Kua číslo jako znamení zodiaku, Feng shui prostoru a osobní energie z data narození. Neuvádíte ani žádné přesnější informace, jak se stagnace projevuje nebo jaké konkrétní problémy způsobuje.

Zkontrolujte si Feng shui energii na rok 2013 podle čínského zodiaku. Znamení zjistíte v pravém menu „Čínský zodiak“ a článek s Feng shui na rok 2013 v článcích Feng shui v levém menu. Můžete si ověřit, zda Vás i dceru skutečně postihl „horší rok“ nebo je problém hlubší.

Další možnou a velmi pravděpodobnou příčinou je dům, v němž bydlíte. Domy a byty postupně ztrácí svou energii. Bydlení v domě bez energie nebo se špatnou energií je zkázonosné. Energie domu, bytu může být také „jenom“ ucpaná, k čemuž pomůže zbavit se nepotřebných a nepoužívaných věcí.

Třetí příčinou stagnace může být energetické rozvržení bytu, které je možné zkontrolovat pouze na Feng shui konzultaci za pomoci Feng shui analýzy prostoru. Bohužel tady nemohu pomoci na dálku.

Čtvrtou příčinu je možné najít ve Vašem horoskopu, který současně nabídne i možná řešení.

Moje Feng shui rada na rozpohybování energie je začít se změnou. Změňte, co změnit můžete v rámci bytu. Přesuňte stůl se židlemi. Kupte jiné mýdlo do koupelny. Vyměňte záclony. Nezapomeňte ani na sebe a změňte něco ve svém šatníku. Nová barva může rozpohybovat Vaši energii. Na výběr nejvhodnější barvy doporučuji konzultaci s Feng shui horoskopem, nebo alespoň astromódní konzultaci.

Barvy pomohou rozpohybovat i prostor. Použijte např. ubrus, deku, polštáře, prostírání, ručníky apod.

Další pomůckou Feng shui jsou svíčky a vonné tyčinky, které prostor energeticky čistí a probouzejí. Širokou nabídku vonných tyčinek najdete v našem eshopu. Pouze u svíček je problém, protože musíte vědět, kdy a kde je dobré svíčku zapálit. To se dozvíte na přednáškách Feng shui na měsíc, případně zaslané emailem v plné verzi či mini verzi.

Na rozbití nehybné, stagnující energie použijte Zvon s pagodou 5 elementů.

Na rozpohybování energie doporučuji i rozpohybování těla. Zacvičte si každý den, zaskákejte si přes švihadlo, běhejte, projeďte se na kole, jděte na procházku. Nejideálnější pohyb je hathajóga, která Vás naučí i správně dýchat a získat nový pohled na situaci.

V neposlední řadě si každé ráno i večer představte za zavřenými víčky, že začíná nový den, který prožíváte podle svých představ, kdy se Vám všechno daří.

Přeji hodně štěstí.
Umístění zrcátka Pa Kua Zuzana Musilová 21.06.2013
Dobrý den, Lucie.

Zrcátko Pa Kua do interiéru nepatří. Doporučovala bych konzultaci s odborníkem Feng shui, který Vám poradí, zda je sousední dům skutečně hrozbou pro Vaše Feng shui, nebo Vám naopak pomáhá. Tyto a podobné věci vyučuji na svých seminářích Základy Feng shui, abyste dokázali Feng shui porozumět a především správně používat.

Špatné směry podle Kua také nelze řešit symbolem Pa Kua.

S ochranným symbolem Pa Kua se musí zacházet velice opatrně. Zrcátko Pa Kua má zcela specifické použití a než k němu sáhnete jako pomůcce k řešení Feng shui problémů, je třeba vždy nejprve využít vhodnějších možností, které Feng shui nabízí. Skutečný odborník Feng shui nerozvěšuje ochranná Pa Kua všude, ale nabízí vhodnější, harmoničtější alternativy, jelikož pracuje s více nástroji Feng shui.

Ochranný symbol Pa Kua použitý v interiéru mění svou ochrannou funkci v silně útočnou a stává se zdrojem velice špatné jinové ničivé energie. Zrcátko Pa Kua odstraňte.

Děkuji za Váš dotaz, protože bohužel ochranný symbol Pa Kua špatně a bez odborníka používá poměrně hodně lidí.
Rozhýbání energie Slamáček 18.06.2013
Dobrý den, prosím vás, potřebovala bych poradit, co by mohlo pomoci rozhýbat energii v mém životě celkově, když všechno stagnuje, nic moc se nedaří ve všech oblastech, jakoby nešlo nic nastartovat.
Jsem Kua 3 - Dřevo. Bydlím v podnájmu ve starém domě, v přízemí. Mám v bytě pocit nedostatku energie, A trávím tu prakticky celé dny. Vchod do domu je z Jihu, dům působí celkem hezky. Je sice u silnice, ale okolo je příroda. Vchod do bytu je z Východu, většina oken je na Jih, okno z kuchyně je na Sever a do zahrady. Koupelna a záchod je v jedné místnosti a na Sever.
Spím hlavou přesně na Východ. V bytě máme problém s plísněmi, zvláště v kuchyni - Sever, i když děláme všechno možné a od jara do podzimu mám okna dokořán. Snažíme se podporovat příznivé směry Kua 3, dcera je totiž také 3- Dřevo, ale je to asi málo. A ona má taky problém s tou divnou stagnací. Můžete mi prosím poradit, jak vnést do bytu a do života více dynamiky? Moc děkuji.
Poděkování Irena 28.05.2013
Děkuji Vám paní Zuzano za informace.S obchodem jsem již skončila teď v květnu,ale ty rady na uklidnění partnerského vztahu doma určitě vyzkouším.Půjčila jsem si knížku o Feng shui a zjistila jsem, že mám doma všechno všechno obráceně, tak se snažím uklízet a vyhazovat krámy, jak se dá. Mám pocit, že se to mírně zlepšilo.Alespoň syn si v 19 letech začíná uklízet pokoj a bez reptání.Četla jsem, že když se napraví vztahy v rodině, tak přijdou i peníze. Takže se snažím teď uklidnit rodinu a přitahovat si hojnost.Jsem zapsaná na pracovním úřadě do kurzu, takže vím, že přijde i nová práce a beru to tak, že ten obchod měl skončit a já se hodím k jiné práci. Jenže dřív jsem se na to takhle nedívala.
Přeji Vám hodně úspěchů a hodně šťastných a spokojených klientů.
Umístění zrcátka Ba-gua Lucie 10.05.2013
Dobrý den,
může být zrcátko Ba-gua umístěno v interiéru, konkrétně v obývacím pokoji? Zavěsila jsem ho na garnýž velkých francouzských oken směřujících na naší zahradu, se kterou sousedí velký dům - "hora". Zrcátko se okamžitě samo otočilo na tento pro nás nepříznivý směr (JZ)(i podle kua. někde jsem však četla, že umístění zrcátka v interiéru může způsobovat chaos a je vhodné ho umísťovat jen do exteriéru, ideálně ke vchodovým dveřím. ty naše však vedou na sever, což je pro nás příznivý směr..Díky moc za radu, zda zrcátko přemístit nebo ho lze takto ponechat.
Vymalování pokojů Zuzana Musilová 09.05.2013
Dobrý den.

Barvu v místnosti vždy volte pouze jednu. Pokoj vymalovaný dvěma nebo více barvami přináší náročné, komplikované situace. Západní místnosti můžete vymalovat bílou barvou, která příznivě podpoří právě Západní energie.

Nejbezpečnější barvy pro všechny místnosti se jinak pohybují na škále žlutá, béžová, okrová, světlé až pastelové odstíny oranžové či růžové. Vyhněte se barvám červená, modrá a zelená, které jsou příliš energeticky náročné a nebezpečné při použití na zdech.

Postel by měla být vždy orientovaná hlavou na jeden z příznivých směru podle čísla Kua. Nejvhodnější jsou příznivé směry označené jako Láska a Zdraví.
Nezdar ve financích Zuzana Musilová 09.05.2013
Dobrý den, Ireno.

Mrzí mě obtížná situace, kterou řešíte. Obávám se, že zažíváte dopad silně negativní energie Žluté pětky, která přináší výrazné finanční problémy a ztráty, narušuje vztahy a aktivuje zdravotní problémy. Bohužel neuvádíte orientaci hlavních dveří a obchodu.

Obchodní problémy mohou souviset s nízkou osobní energií, jste-li zasažena negativními vlivy působícími celý rok. Neuvádíte však, v jakém znamení podle čínského zodiaku jste narozena. Přesto vyzkoušejte následující Feng shui doporučení:

Tři čínské mince svázané červenou stužkou či provázkem vložte nebo vlepte do pokladny a to tak, aby dva znaky byly otočené směrem dolů a čtyři znaky na mincích směrem nahoru. Všechny tři mince musí mít čtyři znaky otočené směrem nahoru.

Každé ráno než otevřete obchod, 3x jej vevnitř obejděte a prozvoňte jej celý Zvonem s pagodou 5 elementů.

Vždy se snažte být natočená čelem k Vašemu Kua číslu pro úspěch.

Pouštějte v obchodě veselou hudbu (ne příliš pomalou, hrubou, ale ani dechovku).

Na Severozápad pověste Zvonkohru úspěchu a několikrát denně ji prozvoňte, což bude přivádět zákazníky.

Ze Severovýchodu odstraňte vše suché, staré, květiny a instalujte zde fontánu, abyste aktivovala přísun peněz.

Čistěte a zesilujte obchod vonnými tyčinkami na peníze (bergamot, vanilka) nebo vonnými tyčinkami pro podporu hmotného úspěchu v podnikání (skořice, vanilka). Vonné tyčinky zapalujte často během dne.

Každý den před otevřením i během dne poděkujte Bohu, že k Vám přivádí zákazníky, kteří potřebují přesně zboží, které prodáváte a rádi si jej u Vás nakoupí. Poděkujte Bohu za radost, kterou máte Vy z prodeje a zákazníci z nákupu.

Co se týká hádek ve vztahu, pravděpodobně bude zesílený vliv Východního sektoru v bytě. Energie hádek posiluje na Východě např. televize, koupelna, hlavní vchod, ložnice nebo dokonce i rostliny. Prozkoumejte Východní sektor a odstraňte cokoli, co může rozčilovat energii hlasitým zvukem. Hádky uklidníte rozsvíceným světlem, lampičkou nebo svíčkami na Východě. Pomohou vonné tyčinky Patchouli, Levandule, Skořice, Borovice.

Skvělým Feng shui symbolem na podporu podnikání, zlepšení finanční situace a uklidnění narušeného vztahu jsou Zelení Pi Yao, které můžete postavit k hlavnímu vchodu do obchodu či bytu směrem ven.
re Výběr bytu Zuzana Musilová 09.05.2013
Dobrý den, Ivo,

hlavní vchod na Západ je pro Vás také velice dobrý, přinese lásku a zlepší vztahy. Zkuste využívat svůj směr pro úspěch při práci, aby se Vám dařilo co nejlépe. Dětem natočte postele hlavou jejich směrem pro lásku, Kua 2 – Severozápad a pro Kua 7 - Severovýchod. Přeji hodně štěstí v novém bytě.
Harmonizace prostoru Zuzana Musilová 09.05.2013
Dobrý den, Lenko.

Pozice ložnice nad garáží a přímo naproti toaletě není vůbec dobrá. Bohužel zde není mnoho doporučení, jak zmírnit negativní Feng shui, které se projevuje také plísní, rozbitými chodníky kolem domu a mohou se objevovat stále nové a nové „rány“, které dům bude otevírat, aby ukázal kvalitu Feng shui. Pravdou je, že ne každý dům je vhodný pro bydlení z pohledu Feng shui, případně nemusí být vůbec vhodný pro Vás.

V daném případě můžete použít Feng shui pouze jako kosmetiky. Někdy však ani nejlepší nalíčení nebo nejsilnější vrstva líčidel nezamaskuje skutečnou podstatu Feng shui domu. Schováte-li např. popraskané chodníky pod „koberec“, situace se příliš nezmění a koberec velice brzy také změní svou podobu i tvar.

Přestěhovat ložnici, aby nebyla nad garáží, je rozumné. Ovšem nedoporučuji do uvolněné místnosti stěhovat jiné členy domácnosti. Na chodbu mezi toaletu a ložnici zavěste alespoň kvalitní kovovou zvonkohru.

Převaha jinové energie podle Vašeho popisu ukazuje na rozkladné Feng shui, které potřebuje důkladnější vyšetření a případně i výraznější zásah nejen do prostoru domu, ale také do energií členů domácnosti. Feng shui prostoru a jeho obyvatel je hluboce propojena, vzájemně se ovlivňují a zrcadlí. Můžete mít (nebo někdo jiný z domácnosti) pocit, že nejste ukotvená, necítíte jistotu, stabilitu, bezpečí. Pokud se situace neřeší, prostor kolem Vás začne problém zviditelňovat (např. plísně, popraskané chodníky).

Feng shui často jasně ukazuje na skryté problémy, které však již déle nejde přehlížet. Problémy se derou na povrch a pronikají do nejbližšího prostředí kolem Vás.

Co se týká zateplení domu, Feng shui nebrání realizaci. Vnější úprava však nevyléčí záležitosti, k nimž je třeba přistoupit a řešit. K detailnějším odpovědím by bylo třeba řady informací, např. jak dlouho žijete v domě, orientace domu, místností, vchodů aj.; data narození členů domácnosti apod., podle kterých by se dalo odpovídat na Vaše dotazy. Vaše Feng shui si však vyžaduje důkladnější řešení, což spadá již do Feng shui konzultace.
Vymalování pokojů vkralova 07.04.2013
Dobrý den,v 1.patře máme 3 pokoje-pokoj dcery Kua 3 míří na J a JV, pokoj syna Kua 2 na JZ a Z,ložnice na SZ a Z (moje Kua 4 a manžel Kua 8). Prosím vás, jakou barvou mám vymalovat tyto pokoje, když každý z nich se přesně v polovině dělí na 2 směry a 2 různé prvky (např.kov a voda). Je třeba i možné pokoj vymalovat dvěma barvama podle prvků? A ještě prosím o radu, kam umístit postele podle Kua. Je nejlepší umístit postel směrem "zdraví" nebo je to jedno, hlavně aby šlo o příznivý směr pro daného člověka? Mockrát vám děkuji za radu.
Nezdar ve financích. Irena 22.03.2013
Dobrý den!
Mám poslední dobou smůlu na finance a mám strach,že to nezaplatím.Skončila jsem s obchodem s potravinami a to s dluhem.Otevřeli jsme s manželem nový obchod, už ne s potravinami.Obchod je blízko centra města, na dobrém místě, ale mám někdy pocit, jako bych byla neviditelná.Reklamu mám udělanou,jak na obchodě, tak před obchodem.Ale nikdo nechodí.Nechce se mi všechno svádět na krizi.Doma se začínáme s manželem hádat a tak Vás prosím o radu, jak zviditelnit energicky obchod a jak uklidnit náš vztah. Odnáší to hlavně děti.Děkuji Irena
re výběr bytu orwel 22.03.2013
Dobrý den, děkuji moc za odpověď, zrovna jsme konečně byt vybrali, spíš nás dotlačil čas, hl. vchod domu je na západ a vchod bytu též,pokoje jsou ale sever a jih, tak to jsme asi šlápli vedle. Iva
harmonizace prostoru Lenka 21.03.2013
Dobrý den,

chtěla Vás požádat o několik rad, jak upravit prostor a zmírnit některé negativní jevy. Naše ložnice (fialově vymalovaná) se nachází nad garáží a vedle koupelny. Ani umístění dveří - naproti oknům a protějším dveřím na toaletu není moc vhodné. Jak by se to dalo vyřešit? Popřípadě který pokoj by zde namísto ložnice mohl být.
Dalším problémem jsou plísně, které se v ložnici začaly objevovat a příliš nepomáhá ani savo, ani pohlcovače vlhkosti. Také bych Vás chtěla poprosit o radu, jak docílit toho, aby popraskané chodníky před a za domem nepůsobily tak ošklivě. Na velké opravy nemáme bohužel dostatek financí.
A také bych se chtěla zeptat, co říká feng shui na zateplení domů?
Moc děkuji za případné zodpovězení dotazů.
Plísně Zuzana Musilová 20.03.2013
Dobrý den, Hanko,

ve Feng shui má vše svůj význam. Plísně v domě jsou symptomem narušené rovnováhy, který poukazuje na stagnaci. Uvíznutí ve stojatých vodách života. Záleží na tom, jaká místnost v místě zasaženém plísní je, jaké energie jsou v domě i v jeho okolí a jaké energie s sebou nesete vy.

Plísně v domě vytahují na povrch, jak dům nemůže dýchat, respektive člověk nebo rodina, která v domě žije. Přemíra jinové energie není pro život vhodná. Zdravé Feng shui pro život vyžaduje jangovou energii. Feng shui se nezaměřuje jen na prostor a interiér, ale i na člověka, jeho osobnost, charakter a vlivy, které na něj působí v různých obdobích.

Obávám se, že k přesnějšímu doporučení by byla zapotřebí spolupráce na místě, případně dokonce s horoskopy členů domácnosti. Zkuste se alespoň upřímně zamyslet a doma probrat, zda se někdo necítí příliš unavený a ubitý povinnostmi, starostmi. Zda se někdo necítí svázaný obavami a strachem.
Výběr bytu Zuzana Musilová 20.03.2013
Dobrý den.

Při výběru bytu je důležitý pocit, který z vybíraného bytu máte, protože se bude shodovat s Vaší energií. Co Vám energie bytu přinesou a jak s nimi dál pracovat, odhalí jen Feng shui analýza a následné Feng shui přednášky.

Nejdůležitější je pro Vás však vybírat byt podle sebe coby živitele rodiny! To znamená byt orientovaný hlavním vchodem na Jihozápad, jestliže je Vaše číslo Kua 8. Musíte upřednostnit sebe a podpořit především Vaši energii, abyste vše zvládla. Celkově jsou pro Vás vhodnější byty orientované na západní směry. Jih ani sever pro Vás nejsou prospěšné.

Dalším důležitým kritériem je pravidelný půdorys, nebo alespoň co možná nejvíce pravidelný. To znamená, že byt by měl mít čtyři hlavní obvodové zdi a čtyři rohy, ne víc. Půdorys neboli tvar bytu by tedy měl být obdélník nebo čtverec. Přeji hodně štěstí.
výběr bytu orwel 02.03.2013
Dobrý den, již dlouho hledáme menší a z důvodu finančních hlavně levnější byt. Už jsem jich viděla cca 80, ale v žádném jsem necítila dobře, kromě dvou, které ale nevyšly z jiného důvodu.Teď mě už tlačí čas a budu muset vzít i co se mi nelíbí.Měla byste nějakou radu, alespoň jaká poloha bytu by byla pro nás nejvhodnější, jestli okna na S nebo J. Mám č. 8 a děti 2+7. A jestli bych mohla hledání nějak pomoci. Moc děkuji I.
Děkuji :-) sikezka 20.02.2013
Moc Vám Zuzko děkuji za odpověď a doporučení. Vaše odpověď přišla na mé narozeniny a beru to jako znamení a jdu na to.
Ještě jednou děkuji a s přáním vše dobrého Andrea
Tapeta s motivem oblázků Zuzana Musilová 12.02.2013
Dobrý den.

Tapeta s šedými oblázky je vhodná a užitečná na Severozápadě, kde skvěle podpoří energii místa.
Finance Zuzana Musilová 12.02.2013
Dobrý den, Andreo.

Mrzí mě Vaše situace a bohužel nejste jediná s podobným problémem. V první řadě zkontrolujte svůj hlavní vchod, pokud ze dveří „vidíte na severovýchod“ nebo na severozápad, případně i na sever, situaci byste měla letos dobře ustát a zvládat.

Dále doporučuji zkontrolovat na Kua kalkulačce (v pravém menu) směr pro úspěch a tímto směrem natočit svou postel, tzn. v posteli byste měla ležet tak, aby Vaše hlava byla směrem na světovou stranu označenou jako úspěch, případně zdraví. Snažte se být natočená čelem ke směru úspěchu kdykoli to bude možné.

Doprostřed bytu dejte misku s rýží, která zajistí, abyste celý rok měla dostatek jídla. Misku s rýží můžete doplnit ovocem, abyste měla také dost potřebných živin a energie. Postavte k misce velbloudy, kteří pomáhají řešit obtížné finanční situace a dovedou Vás k jejich postupnému zvládnutí.

Vhodným kamenem jako náramek na ruku doporučuji gagát, který dává sílu a energii vyřešit finanční závazky a dluhy.

Váš vztek je sice pochopitelný, ale bohužel Vám ubírá hodně sil. Nepotlačujte jej. Vybijte vztek např. boxováním do polštáře, během, křikem v přírodě, někdy může pomoci i tanec. Potlačení vzteku stejně jako jeho nadměrné projevování vede k řadě nemocí, proto je rozumné vztek ventilovat, nedusit ho v sobě, ale učit se jej zvládat. Současně však není dobré dovolit vzteku, aby Vás ovládal. Tím jen ztrácíte potřebnou sílu. Především buďte ráda za svůj vztek, jelikož je známkou toho, že situaci doopravdy můžete zvládnout. Jakmile jej dostanete pod kontrolu, ukáže se i cesta k řešení.

Je nutné vědět, že za vztekem se skrývá hledaná energie, která se může naprázdno vyplácat v podobě vzteku, nebo ji můžete využít na zvládání obtížné situace. Někdy dokonce stačí pouze vědět, že se můžete sama rozhodnout, zda se budete „jen“ zlobit, nebo něco dělat. Pravděpodobně bude symbolicky vztek na matku ukrytý na Východě ve Vašem bytě. Zkuste se nezaujatě podívat na východní část bytu a hledejte něco zkaženého, rozbitého, schovaného, co může být spouštěčem. To je sice obtížné pro oko netrénované ve Feng shui, ale zkuste to.

Doporučuji začít každý den ne jako další strašný den, ale jako novou naději na přiblížení se k vyřešení celé situace. Cesta bude sice pomalá, ale každý malý krůček se počítá a bez nich byste se z tíživé situace nedostala. Vnímejte radost, že se Vám podařilo zase něco zvládnout, než hrůzu z toho, co máte ještě před sebou.

Možná budete muset na nějakou dobu změnit svůj životní styl a nároky, abyste dokázala vyřešit nepříjemné dědictví. Některé splátky dluhů je možné upravit tak, abyste vše zvládala líp, ale stále jde o závazek, který jste přijala, bohužel.

Pro vstřícnější přístup úředníků a získání pomoci z bankovních institucí položte sošku patrona financí na Severozápad. Patronem financí jsou ve Feng shui bohové bohatství, ve Vašem případě doporučuji v první řadě Kwan Kunga, ale můžete zvolit např. svatého Mikuláše. Dobrým začátkem může být alespoň obrázek takového patrona, s nímž můžete „komunikovat“ a prosit o pomoc, sílu, ochranu i finance. Někdy takové Feng shui funguje až zázračně, pokud se chopíte příležitostí, které Vám patron pošle.

Vaše situace je značně obtížná a vyžaduje jako jiné vážné a náročné situace osobní konzultaci a spolupráci na problému, aby bylo možné vše řádně probrat a postupovat krok za krokem. Doufám, že alespoň uvedená doporučení Vám pomohou situaci lépe zvládnout. Přeji hodně štěstí a sil.
Plísně baruska 07.02.2013
Dobrý den,
jsme v podnájmu v domě, kde bydlíme v přízemí a v patře bydlí majitelé. Bydlíme zde 2 roky, nastěhovali jsme se v únoru a následující zimu jsme začli mít problém s plísní. Majitel měl snahu problém přes léto vyřešit (výměna oken hliníkových za dřevěné 2/3), bohužel tuto zimu je problém s plísní, zejména kolem oken (směr na západ až severo západ), ještě horší. I přes řadu opatření (větrání, eliminace vodní páry, různé protiplísňové přípravky). Dřív tento problém zde nebyl, vlastně začal s naším příchodem. Ráda bych věděla zdali je možná symbolika tohoto problému ve vztahu k nám. Předem děkuji za odpověď. Hanka.
Tapeta s motivem oblázků gabulka 18.01.2013
Dobrý den, prosím info,kam nejlépe umísti tapetu s motivem kamenů-šedých oblázků,děkuji
Finance sikezka 04.01.2013
Dobrý den, po smrti maminky mi zůstaly velké dluhy, jsem z toho zoufala a už ztrácím energii vše řešit. Moc se na ní za to zlobím. Nemám už ani sílu cokoliv dotáhnout do konce a vše pak začínám řešit až mi "teče do bot". Chtěla bych Vás poprosit o radu jak na ty finance a nabrat zase pozitivní energii. Děkuji Andrea
Masérna Zuzana Musilová 14.11.2012
Dobrý den, Jarko,

poradit se zařízením a vymalováním masážního salonu je obtížné, protože chybí další údaje. Například je třeba vědět, jakému druhu masáží se věnujete, jaká je energie samotného místa a budovy, jaké jsou Vaše osobní energie podle horoskopu. Veškerá data jsou důležitá k rozhodnutí, zda volit světlejší tóny nebo sytější a tmavší, zda volit modernější vybavení, kovové, dřevěné, přírodní, textilní, případně exotičtější.

Barva na zdech by měla korespondovat s typem masáží i s Vámi. Temnější, sytější barvy jsou vhodné pro relaxační, pomalejší masáže. Jemnější, světlejší odstíny jsou naopak vhodné pro sportovní, rychlejší masáže.

Určitě doporučuji záclony, které propustí dostatek denního světla, ale umožní soukromí, aby nebylo vidět dovnitř. Před okno proti dveřím pověste zvonkohru, ale pokud můžete, neumisťujte masážní lehátko, aby klient neležel v průvanu energie.

Dále co se týká dekoračního vybavení masážní místnosti, je nutné vědět, o jaký druh masáže se jedná. Zda jde o exotické masáže typu lávové kameny, shiatsu apod., kde je vhodnější tematická, klidná, případně východně zaměřená dekorace typu Buddha, bambusy, asijské chrámy, pagody, obrazy krajiny, pláží, či lesů. Klasické sportovní masáže, rehabilitační masáže, lymfatické masáže je dobré podpořit modernější, medicínsky zaměřenou dekorací, dekorace zachycující pohyb nebo vystihující zdraví pohybového aparátu.

Vzhledem k nedostatku informací a neznalosti energií Vašich i prostředí, kde se masážím věnujete, bohužel nemohu konkrétněji poradit. Přesto věřím, že v odpovědi najdete minimálně inspiraci pro zařízení interiéru masážní místnosti.
masérna JarkaH 29.09.2012
Dobrý den,prosím o radu jak zařídit a vymalovat malou masérnu, situovanou na severozápad, dvě okna - jedno S-naproti dvěřím a druhé na Z. Chtěla bych, aby se tam klienti cítili bezpečně a mohli odpočívat. Moc děkuji. Jarka
Poloha postele Zuzana Musilová 28.08.2012
Dobrý den, Danielo,

Vzhledem k tomu, že píšete, že za dveřmi je pouze 1 metr místa, bych doporučila místo zástěny použít závěs či alespoň záclonu s dětským motivem a podpořila ji zvonkohrou. Zvonkohra musí být kovová, dobře zvučná. Nesmí znít rozladěně, poškozeně, „nakřáple“, to je velice důležité. Před závěs směrem ke dveřím je možné vyrobit a instalovat závěs z malých lesklých plošek, jako by zrcátek, která budou energii pomáhat brzdit. Záleží ovšem na elementu v daném místě.

Do třetice je pomocí práce s lampičkou nebo instalovaným malým světlem do „předsíně“ v dětském pokoji tak, aby lehce odvracelo prudkou energii z chodby. V tomto případě musí být síla, umístění a směr osvětlení dostatečné, ale ne příliš silné ve vhodném směru, aby určitou část energie propustilo do pokoje, zpomalilo ji, ale ne zablokovalo.

Dále by bylo vhodné pracovat i s dlouhou chodbou. Energie namířená na dveře dětského pokoje z dlouhé chodby je příliš silná. Je třeba ji brzdit překážkami. Tady však záleží na tom, jak prostorná, široká nebo úzká chodba je. Je možné pak pracovat s mnoha detaily, které je potřeba doplnit tak, aby nenarušily harmonii energií v patře.
Poloha postele matyavali 14.07.2012
Dobrý den, řeším rozmístění postelí v sourozeneckém dětském pokoji. Obě děti mají čela postele do svých dobrých směrů. Dcerka je ovšem nožičkama směrem ze dveří, za dveřmi je 10m dlouhá chodba. Prosím o radu, mohu mezi postel a dveře (je zde 1 metr místa) postavit 1křídlý paravan, spíše takovou zástěnu s dětským motivem, nebo do tohoto prostoru pověsit nějakou zvonkohru? Děkuji předem za radu .... Daniela
Vysvětlení pojmů Zuzana Musilová 23.05.2012
Dobrý den, Ireno,

5 duchů a 6 zabijáků jsou značně nepříjemné energie, které souvisí s číslem Kua. Jde o energie, které čerpáte ze svých špatných směrů, které Vám vypočítá KUA kalkulačka v pravém menu.

5 duchů přichází v podobě neštěstí, jež způsobí škodlivý vliv druhých lidí, např. pomluvy, intriky, úmyslné lži, včetně nejrůznějšího nepříjemného zasahování lidí do vašeho života. 6 duchů je energie těžké smůly, která způsobuje velké starosti a problémy. Můžete rychle přijít o peníze, projekt, štěstí, pevné zdraví apod.

KUA kalkulačka Vám vypočítá všechny nepříznivé směry, z nichž k Vám přichází veškerá špatná energie, a těmto směrům byste se měla vyhnout. To znamená např. nebýt čelně natočená směrem k nepříznivým směrům, když sedíte, spíte, stojíte, telefonujete apod.

Zkuste si zapamatovat své dobré směry a naučit se jich využívat v životě. Tím se s jistotou vyhnete špatným směrům. Zaměřte se na dobré místo na špatné.
Vysvětlení pojmů irenad 11.05.2012
Dobrý den, můžete mi prosím vysvětlit ( alespoň ve zkratce ) co znamená Pět duchů a Šest zabijáků, nedaří se mi to nikde najít.
Děkuji moc
Irena
Poloha postele Zuzana Musilová 08.02.2012
Dobrý den,

nechte si na našich webových stránkách v pravém menu Kua kalkulačka spočítat číslo kua pro každého člena domácnosti. Jednoduše vložte pohlaví a datum narození a Kua kalkulačka vypočítá vhodné směry. Podle výsledných příznivých směrů, můžete snadno a rychle určit, kterým směrem má hlava při spánku směrovat, aby spící přijímal jemu odpovídající dobré energie.
Ložnice Zuzana Musilová 08.02.2012
Dobrý den, Kristýno.

Váš dotaz se týká častého problému. V uvedeném případě je třeba nahlédnout do osobních horoskopů a Feng shui horoskopů obou partnerů, protože neexistuje obecné pravidlo, podle něhož by bylo možné se vždy ve všech situacích a za jakýchkoli okolností zařídit, bohužel.

Je potřeba zjistit, kdo z Vás potřebuje být zohledněn, případně i na jak dlouho, tzn. podle koho se zvolí umístění postele v ložnici.
Poloha postele Victorie21 04.01.2012
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, kam by měla směrovat hlava při spánku podle Feng Shui, syn narozen 31.8.2010, já 27.1.1981, manžel 24.1.1980. děkuji moc za radu
Ložnice Styna87 04.01.2012
Dobrý den,

ráda bych se zeptala, jak vyřešit v ložnici např. umístění postele, když mé KUA číslo je 2 a KUA číslo mého manžela je 1 - tedy se naprosto rozcházíme v příznivých a nepříznivých sektorech.

Děkuji za odpověď a mějte se hezky!

Kristýna Tomanová
Podlahové topení Zuzana Musilová 30.12.2011
Dobrý den, Jitko,

podlahové topení není problém, pokud nebude v ložnici vodní, které by velice negativně ovlivnilo vztah. Doporučuji proto pro udržení pevného vztahu podlahové vytápění elektrické.

Jde o obecnou radu, protože dále záleží na samotné lokalizaci ložnice jako místnosti v celém prostoru a celkové Feng shui bytu, domu, abych mohla kompletně říci, zda je podlahové topení bezpečné pro partnerský vztah i život.
Podnikání Zuzana Musilová 30.12.2011
Dobrý den, Dito,

určitě je vždy rozumné provést odbornou Feng shui konzultaci pro analýzu energie prostoru, jelikož energie v prostoru se stále mění a možná máte právě zasažen vchod do prodejny negativní energií, která nedovolí zákazníkům vstoupit. Nebo můžete mít zasažené nedobrou energií místo, kde je pokladna, což má za následek špatné tržby, horší nákupní podmínky, vyšší provozní náklady apod.

Obecné rady pak mohou, ale i nemusí mít žádaný účinek. Přesto pro přilákání více peněz, tedy zákazníků, kteří u Vás utratí dostatek peněz, je Bůh bohatství posazený na poličku proti dveřím tak, aby viděl přímo na vchod. Čínské mince vložit do pokladny k papírovým penězům vyšší hodnoty a do všech rohů prodejny, a to vždy 4 znaky směrem nahoru a 2 znaky dolů.

Dalším pomocníkem je Drak, o to více, že se blíží rok Draka, kdy je jeho síla ještě umocněnější. Drak pomáhá v jakémkoli podnikání, jehož je přímo nedílnou součástí. Pokud si přejete rozhýbat a stabilizovat chod obchodu doporučuji pořídit si kvalitního a dostatečně velkého Draka nebo Draží želvu.

Důležité je skutečně správné umístnění vchodu, pokladny i vzhled výloh, a celkový pohled z vnějšku. Kolem Vašeho obchodu může být např. špatné Feng shui, které útočí na vchod do obchodu a tím opět může bránit jakémukoli podnikání. Zkuste zvážit návštěvu odborníka Feng shui.

Přeji hodně štěstí.
Podlahové topení nezmar 27.12.2011
Dobrý den, řešíme v projektu domu vytápění. Zajímá mě, jak je z pohledu Feng shui vhodné dát do ložnice podlahové topení - vodní. Je lépe se tomu vyhnout nebo lze za nějakých okolností připustit i tuto možnost. Děkuji. Jitka
Podnikání Dhitush 26.11.2011
Dobrý den,mám obchod s potravinami a přestalo se mi v poslední době dařit.Obchod je na vesnici,která není průjezdná.Obchod jsem z pultové prodejny přestavěla na malou samoobsluhu,vymalovala jsem, dobře zásobila zboím,máme i nově letákové akce.Prosím o radu jak pomocí Feng shui přitáhnout nové zákazníky a tím pádem i tok peněz.Vchod do obchodu je z JZ strany a pokladna je po leve straně ode dveří.Vím že Feng shui pomůže Z 1/3 a ostatní je moje práce a píle. Ta práce a píle není problém.Potřebuji jen trochu naťuknout s Feng shui.Mockrát děkuji za jakýkoliv názor a přeji hezký den.Dita
Doplňky do pokoje Zuzana Musilová 04.10.2011
Dobrý den, paní Evo.

Kámen na zdi uvnitř místnosti nedoporučuji. Obložení zdi kamenem je podle Feng shui vhodnější spíše pro exteriéry a zejména pro zahradní Feng shui. Co se týká květin, dejte si pozor na ostré a špičaté kytky, listy, které by vytvářely jedovatou energii, jež by zaplnila prostor.
doplnky do pokoje evasachova 07.09.2011
dobrý den,zařizujeme si obývací pokoj a chtěla bych listnaté rostliny v květináči a obložení zdi kamenem ze severovýchodní strany,jaké kameny a rostliny jsou nejvhodnější -pokoj má okna na jihozápad.děkuji eva
Knihy o Feng shui Zuzana Musilová 21.08.2011
Dobrý den, paní Moniko.

Knih o Feng Shui je v prodeji spousta a většina z nich je dobrá právě pro úplné seznámení s Feng shui, aby lidé alespoň trochu nahlédli, co vlastně Feng shui řeší, s čím pracuje. Pro hlubší seznámení a praktikování nejsou však tyto knihy vhodné, jelikož neobsahují praktické či správné informace. V mnoha knihách jsou některé „tipy“ dokonce špatně, což je způsobeno všeobecným zaměřením knih, které nemají rozsah zaměřit se individuálně na všechny možnosti řešení každého problému. Autoři se mohou zaměřit pouze na malý úsek Feng shui, ale hlubší souvislosti, moudrosti a praktická doporučení v knihách nenajdete. Feng shui je velice stará a obšírná nauka, kterou nejde naučit přečtením knihy nebo jedním seminářem. Pro začátek a seznámení tedy doporučuji téměř kteroukoli z knih, která vám bude sympatická, ale opravdu nečekejte hlubší ponoření či pochopení celé nauky Feng shui. Ta se stále i v dnešní době učí napřímo, ne z knih.

Co se týká Vaší další otázky týkající se fotky mrtvého pejska, odpověď sama znáte. V nitru víte, že fotka mrtvého, ať člověka nebo zvířete, není podle Feng shui správně. Je jen těžké nechat mrtvého pejska odejít. Tím ovšem uvolníte místo novému zvířecímu miláčkovi, který by Vám přinesl do života více radosti než smutné vzpomínky na mrtvého.
Knihy o feng shui Moni 03.08.2011
Dobrý den, o feng shui bych se chtěla dovědět co nejvíce, prosím jaké autory a knihy by jste mi doporučila?A ještě mám jeden dotaz, jsou vhodné vystavené fotky pejska, který je již rok mrtvý?Byl to náš miláček a člen rodiny.Děkuji moc za odpovědi. Monika
Ložnice Zuzana Musilová 10.07.2011
Dobrý den, paní Lenko.

Závěsné skříňky nad postelí vážně nejsou dobrou volbou. Špatně se napravuje a schovává něco, o čem sama víte, že by tak nemělo být. Např. když píchnete kolo na autě, nemůžete dělat, že se nic nestalo a pokračovat v jízdě. Další cesta by byla nebezpečná, ne-li nemožná. Stejně jako skříňky a poličky nad postelí nemají co dělat, jelikož znepříjemňují kvalitu spánku, zdraví a vůbec nedovolí vaší energii proudit správně, což se může projevit jako bolest hlavy, únava, noční kolotoč myšlenek, zlé sny, nepříjemnosti ve vztahu nebo v práci s kolegy. Pocit těžké hlavy, tlaku v hlavě, bolesti hlavy, vše může být způsobeno skříňkami nebo poličkami nad postelí. V každém případě doporučuji dát na každou stranu postele jedno Wu lou s Antahkarana symbolem, lampičky svítící směrem dolů i nahoru – stínítko otevřené dole i nahoře.

Další problém, který zmiňujete, jsou plísně. To je velmi nepříjemné znamení a projev dosti špatné, rozkladné energie. Tento problém by bylo vhodnější řešit formou Feng shui analýzy prostoru nebo přinejmenším osobní konzultací.

Obrovským plusem pro váš vztah je stejná skupina KUA s manželem. Pro podporu vztahu a lásky doporučuji spát hlavou směrem na JihoVýchod.
ložnice lenkas 29.06.2011
Dobrý den,

nedávno jsem si pořídila nový nábytek do naší malé ložnice (2,65m x 3,30m). Pro vyřešení úložných prostor jsou použity i závěsné skříňky nad postelí.
Dočetla jsem se, že podle feng šuej to není správné. Můžete mě prosím poradit, jestli by se s tím dalo něco dělat pomocí nějakých předmětů, aniž by se skříňky musely odmontovat?
(s manželem máme oba Kua číslo 3, postele jsou otočeny hlavou na východ a západní stěna je úplně volná, kvůli tvoření plísně)
Předem děkuji za odpověď.
Vyčerpanost Zuzana Musilová 21.06.2011
Dobrý den,

většina Vašich problémů, které popisujete, souvisí se ztrátou energie. To znamená, že neudržíte stabilní hladinu energie, kterou rychle ztrácíte, což se může nejčastěji stávat po setkání s někým jiným, kdo Vás naprosto vyčerpá. Pro udržení stabilního množství energie je nutné zapracovat na zdravém sebevědomí, asertivitě, schopnosti komunikovat, na vybudování vztahu sama k sobě a především pracovat na Feng shui, které by se mělo zaměřit na ochranné symboly. Největší problém vnímám právě ve Feng shui Vašeho bytu. Byt není dostatečně chráněn před ztrátami energie, což se projevuje přesně, jak popisujete.

V první řadě zkontrolujte, zda netáhne některými okny, zda se správně dovírají, stejně jako dveře. Důležitý pro vás bude práh u hlavních dveří a rohožka před vchodem do bytu. Byt udržujte dobře uklizený. Proberte věci a ty, které již nepoužíváte, či jsou rozbité, vyhoďte. Týká se to např. nádobí, časopisů, oblečení, předmětů, suchých kytek aj. Další problém bude s jižním sektorem bytu. Snažte se udržet Jih bytu dobře osvětlený, dejte sem kytku, zapalte svíčku a především nedovolte, aby se zde hromadily stohy noviny, oblečení, boty apod.

Každý den si pak udělejte alespoň pár minut sama pro sebe. Denně provádějte jednoduché dechové cvičení na přísun energie. Posaďte se na zem nebo na židli s rovnými zády a zhluboka dýchejte. Soustřeďte se na každý nádech a v duchu si říkejte, že nadechujete sílu na další den.

Z Feng shui symbolů bych Vám doporučila velkou, zlatou Dračí želvu, která Vám pomůže v pracovní i finanční oblasti. Na vnitřní klid a vyrovanost se pak výborně hodí Kuan Yin či Buddha soucitu.
Vycerpanost rolnicka 05.06.2011
Hezký večer, ráda bych věděla, jak podpořit úspěchy v osobním i pracovním životě. Jsem už přes 4 roky doma s dětma, založila jsem si živnost, ale cítím, jak se velmi rychle nadchnu pro věci, ale nedokážu je dotáhnout do konce, takže v podstatě nepodnikám (nemám zakázky). Jakobych sama sebe schválně brzdila. Samozřejmě s tím souvisí i finanční problémy. Stejně tak se chovám i ve vztahu k lidem. Nerozumím sama sobě. V jednu chvíli se cítím plná energie, za chvíli jsem totálně vyčerpaná, a to hlavně psychicky a cítím velkou potřebu spánku a mám splín. U dětí ztrácím trpělivost, snadno vybuchnu, což se mi dříve nestávalo... Jak z toho ven? Narodila jsem se 17.3.1977 ve 12:15. Děkuji za odpověď.
Feng shui funguje Marketa 01.05.2011
Hezký den všem, ráda bych chtěla všechny podpořit v pozitivním myšlení a důvěře ve feng shui. Pokud se chcete v životě posunout dál, něco zlepšit, feng shui vám opravdu může pomoci. Neudělá vše za vás, protože jistě víte, že vám dopomůže 1/3, další třetiny jsou na Vás a na štěstí. Vybrala jsem si paní Musilovou za poradkyni ve feng shui, jsem na začátku, ale již mohu potvrdit, že jsem se dostala ve svém životě o kus dál. Řešila jsem práci a s ní spojené finance, nyní mám novou práci, která je podle mých představ a jak se mi v ní bude dařit, to vám sdělím příště. Hlavně se řiďte radami svého poradce, nějaké samostudium vám nepomůže, jen vám udělá guláš v hlavě a můžete si spíše uškodit nesprávným nebo pomíchaným učením z více škol feng shui. Udělejte hlavně první krok u sebe, buďte vytrvalí, protože nezvítězí jen ti, co to vzdají :)
Markéta
pracovní a finanční úspěch Marketa 25.02.2011
Dobrý den, jakými symboly nebo barvami mohu podpořit dosažení pracovních a finančních úspěchů? Děkuji, Markéta
Co mně čeká v roce 2011 - jsem bůvol - země Zuzana Musilová 19.02.2011
Předpověď na rok 2011 podle Feng shui pro své znamení najdete v článku: Co přinese rok 2011 podle Feng shui a čínského horoskopu. Stačí najít znamení Buvol, Býk, které je uvedené jako druhé odspodu. Věřím, že Vás předpověď potěší.
Peněze a láska Zuzana Musilová 19.02.2011
Dobrý den, paní Heleno,

Vaše energie se zastavila nebo je přinejmenším velice zablokovaná, což se projevuje na nedostatku peněz a narůstajících dluzích. Potřebujete rozproudit energii, přivést domů novou a začít se opět učit, jak si energii uchovat. Jinými slovy to znamená aktivovat energii přivádějící peníze a naučit se pracovat nejen s energií peněz, ale i penězi samotnými. Zkuste postupovat podle následujících doporučení:

1. Velký úklid zaměřený na zapomenuté šuplíky a přeplněné skříně. Zbavte se všeho, co již roky nepoužíváte, co schováváte pouze pro případ, že by se snad něco mohlo jednou hodit.

2. Přetrhněte pouto, které vás drží v minulosti a nedovoluje vám pohnout se z místa, což se projevuje jako stagnace energie a v životě jako problémy s penězi. Nechte odejít staré připomínky na minulý vztah v podobě dopisů, vzkazů, fotografií, dárků. Z fotek si nechte jen ty, na které máte šťastné vzpomínky ne lítost nebo smutek.

3. Každý den pořádně vyvětrejte.

4. Do levého zadního rohu (z pohledu ze dveří) obývacího pokoje položte na stoličku, skříňku nebo poličku misku s rýží a do ní vložte 3 čínské mince svázané červenou stužkou. Penízky položte na rýži čtyřmi znaky směrem nahoru. K misce položte i kvetoucí kytku, aktuálně doporučuji např. rozkvétající narcisy, které koupíte v květinářství.

5. Každý den běžte do tohoto rohu a radujte se z nového života v podobě kvítků. Zkuste pocítit i radost z bohatství, které symbolizuje miska plná rýže s čínskými penízky nahoře. Udělejte si z toho vlastní pravidelný rituál, kterému se budete věnovat každý den alespoň 10 minut. Během těchto minut se usmívejte a představujte si, jak k vám přichází pošťačka a přináší obnos peněz, který si přesně konkretizujete (např. 10 000 Kč) a za který ji s úsměvem poděkujete.

Na lásku doporučuji dát do ložnice obrázek pivoněk.

Přeji hodně štěstí a především dostatek vytrvalosti.
Co mně čeká v roce 2011 - jsem bůvol - země h.ulcakova@seznam.cz 15.02.2011
jsem bůvol-země a nemohu najít svůj horoskop.děkuji.
Peníze a láska h.ulcakova@seznam.cz 15.02.2011
Jsem osamělá důchodkyně 60 let.Byla jsem 25 let vdaná a po rozvodu před 15 léty se mi nic nedaří a po odchodu do důchodu v r.2007 mám vážné problémy s nedostatkem peněz a s dluhy.Poradíte mi prosím,jak změnit tuto situaci a event.přivolat peníze a lásku?Již si nevím rady.Děkuji.Helena
Stávající ložnice Zuzka Musilová 15.12.2010
Druhý dotaz ohledně dcerky a jejího problému se spaním může souviset s jejím nitrem, což by bylo spíše na osobní konzultaci. Problémy se spaním, přecitlivělostí na hluk nebo přítomnost druhých lidí můžete opět vyřešit přesunutím postýlky dcerky tak, aby mířila svým osobním dobrým směrem (použijte Kua kalkulačku na úvodní straně) a postavením Wu lou s Antahkarana symbolem do ložnice. Jde o velmi účinnou léčitelskou a feng shui pomůcku a děti na ni velmi dobře reagují. Léčí duševní neklid, nervozitu, podrážděnost, smutek, ale také fyzické problémy a nemoci, udržuje pevné zdraví, kvalitní spánek i duševní pohodu. Stačí jen postavit léčitelský symbol do ložnice. Na základě své léčitelské praxe bych doporučila pro dcerku také bylinky - Bachovy esence.
Nová ložnice Zuzka Musilová 15.12.2010
Dobrý den,
Díky osobním konzultacím a pracovní vytíženosti se dostávám k odpovědím na Vaše otázky až dnes. Tedy: Ložnice na SZ vhodná být může, záleží ovšem na dalším rozvržení bytu i jeho okolí. Jde o velmi konkrétní situaci, kterou nelze podle příruček z knih zavrhnout nebo doporučit. Jde o odpovídající energii, která na SZ je, což lze vysledovat a změřit jedině přímo na místě. Obecně je na SZ velmi dobrá energie, která ovšem může být hodně aktivní a tím rušit kvalitu spánku. Záleží především na postavení postele. Podívejte se na Kua kalkulačku na hlavní straně a zjistěte si číslo Kua pro sebe i pro manžela, podle příznivých směrů natočte postel tak, abyste leželi hlavou směrem k jednomu z doporučených směrů. Případné problémy se spánkem, rozladěností, podrážděností apod. můžete vyřešit postavením dvou Wu Lou s Antahkarana symbolem na každou stranu postele.
Stávající ložnice Jana F. 06.12.2010
Můj druhý dotaz smřuje ke stávající ložnici, v níž spíme i s dcerkou (17m). Ráda bych se zeptala na možné příčiny jejího ne úplně ideálního spánku. Velice snadno se vzbudí. V miminkovském věku dost plakala a v kočárku spala jen za jízdy. Nyní ji ruší sousedský hluk, ale také naše přítomnost.
Nová ložnice Jana F. 06.12.2010
Chystíme se s manželem ke stavbě nového domu. Výsledkem různých okolností bude muset patrně vzniknout ložnice na SZ, což údajně je nevhodné. Dokonce i postel vychízí tímto směrem. Jak lze minimalizovat škody?

Zpět na přehled

© 2021 Copyright a grafika Zuzana Musilová