Vyhledávání

Galerie

Prohlédněte si nádherná místa, která jsem navštívila.

Blog

Aktuální články na téma Feng Shui.

Novoluní.

Astrotipy 2021 jsou zpět. Nov objasňuje změny, kterými právě procházíme. Více v novém astrotipu.

 


Chraňte a pečujte o vztah s Feng shui

Publikováno: 01.04.2011

V článku Feng shui ví, jak získat lásku jsme si říkali, jak do života lásku přivést. Dnes se dozvíte, jak o lásku i partnerský vztah pečovat a jak je chránit. Ochranné techniky jsou hlavní náplní Feng shui. Feng shui vás učí, jak si chránit vše, na čem vám záleží. V prostoru lze symbolicky energii lásky opatrovat na Jihozápadě, tzn. že musíte kompasem naměřit doma Jihozápad a začít pečovat o místo v bytě, kde se Jihozápad nachází.

Prozkoumejte nejprve, v jakém stavu je aktuálně váš vztah a záležitosti lásky vůbec. Nechte svou mysl otevřenou a dívejte se očima bez cenzury. Co vidíte? Může se stát, že oblast lásky je na toaletě, v předsíni, ložnici nebo naprosto chybí. I na tom všem záleží! Zkuste upravit oblast lásky tak, abyste se v ní cítili dobře a krásně. Ovšem pozor, pokud máte oblast lásky na toaletě, nic nezkrášlujte. Bohužel vaše láska utíká odpadem pryč, zřejmě máte problém si vztah udržet, když už máte štěstí někoho vůbec potkat. Musíte své lásce na toaletě najít náhradní místo v bytě, kterým je Jihovýchod v obývacím pokoji.

Ve Feng shui je naprosto nejdůležitější věcí práce se symboly. Vezměte si např. zmiňovanou toaletu, která je také symbolickým znázorněním osudu vašich vztahů. Na ochranu, stabilizaci a udržení vztahu Feng shui doporučuje hned několik symbolů:

Mandarínské kachničky

Základní symbol Mandarínské kachničky patří k nejtradičnějším a nejúčinnějším symbolům, který nesmí chybět v žádné Mandarisnke_kachnickydomácnosti a rodině. Kachničky jsou známé svou věrností, oddaností, starostlivostí a vzájemnou péči, kterou věnují svému partnerovi. Společně se starají o svůj vztah, jsou si rovnocennými partnery, umějí se podělit o všechny každodenní nutnosti a povinnosti, aby pak měly dostatek času, který si užijí společně.

Mandarínské kachničky udrží jemnou, láskyplnou energii jako na začátku vztahu. Tato počáteční energie je příliš křehká a náchylná na poškození právě každodenním stereotypem a povinnostmi. Nedovolte všedním dnům, aby prostoupily partnerský vztah a naplnily ho nudou místo lásky. Kachničky vytvoří řadu příležitostí, jak udržet čerstvou energii lásky stále živou, naučí vás vážit si vztahu a partnerské lásky.

Křišťálový lotos láskyKřišťálový_lotos_láska

Křišťál se ve Feng shui využívá pro své velké čistící schopnosti, neboť umí absorbovat negativní energii a transformovat ji na pozitivní. Lotos je symbolem čistoty, upřímnosti, míru. O lotosu se říká, že dokáže i ze špatných situací získat to nejlepší tím, že umí proměnit neštěstí ve štěstí. Lotos dává schopnost překonat překážky a problémy i v těch nejtěžších situacích. Spojení křišťálu a lotosu lásky umocňuje sílu symbolu, který vám bude věrným pomocníkem v obtížných chvílích. Křišťálový lotos lásky je důležitý pro každého člověka, protože nese energii světla, naděje a lásky.

Kohout s vějířem a ametystem

Nesmírně důležitý symbol pro páry, které se chtějí chránit nejen před nevěrou a mimopartnerskými vztahy, ale také před zasahováním do soukromí vztahu. Takové narušení a zásahy mohou přicházet ze strany rodičů, sourozenců, kolegů v zaměstnání, přátel.

Kohout_s_vějířem_a_ametystemNěkdy může jít o maminku nebo kamarádku, která je u vás na návštěvě každou volnou chvíli. Narušitelem vztahu může být kamarád, kolega, který tahá partnera stále za sportem, na skleničku, na pánskou poradu. Jindy může jít o závistivou známou, která vám lásku nepřeje a snaží se vás s partnerem rozeštvat. V nejvážnějších případech se do vztahu skutečně dostane třetí osoba v roli milenky nebo milence. Ani v jednom případě nelze říct, že by vztah fungoval, protože se partneři vlastně ani nemají šanci potkat, natož spolu trávit čas. Láska se pak vytrácí a do vztahu se plíží odcizení a odloučení. Jednou se partneři potkají a zjistí, že už nemají nic společného.

Nenechte věci zajít až tak daleko. Udělejte doma místo Kohoutovi s vějířem a ametystem a v životě místo pro svého partnera a váš vztah. Udělejte si prostor na lásku a společné prožitky. Chraňte křehké soukromí vztahu a jednotu vaší lásky.

Kohout je symbolem mužské energie, schopné jednat. Vějíř je symbolem ženské energie, která umí chránit a pečovat. Ametyst v podobě koule je symbolem jednoty, harmonie, rovnováhy. Postavte Kohouta s vějířem a ametystem do předsíně, aby sledoval hlavní dveře. Odtud bude moci vyhnat všechny nepřátelské vlivy, které by jinak zasahovaly do vztahu a poškodily partnerskou lásku a důvěru.

Mystický uzlík

Feng shui symbol nekonečné lásky nepřerušené žádnými vlivy. Láska je nejsilnější pouto mezi lidmi. Současně je natolik zranitelná, křehká, že je snadné ji poškodit a lásku ztratit. Právě proto je nejvzácnějším darem na světě. Mystický_uzlíkPokud ji jednou najdete, chraňte ji, pečujte o ni. Láska je nejdůležitější. To vše je významem symbolu Mystický uzlík.

Mystický uzlík, dávný tibetský symbol, představuje jemnou energii lásky posilněnou moudrostí a soucitem. Ve Feng shui se doporučuje nejen jako ochrana, ale také jako cesta k nalezení sebe sama, bezpodmínečného přijetí a lásky. Jakmile dokážete milovat sami sebe, přijmout se, takoví, jací jste, jste připraveni na skutečný, hluboký vztah. Feng shui Mystického uzlíku vás přivede nejen zpátky k sobě, ale také navrátí do vztahu opravdovost, porozumění. Mystický Mysticky_uzlik_privesekuzlík je zdrojem nejhlubší a nejčistší lásky.

Do energie Mystického uzlíku se můžete také obléknout. Síla lásky bude stále s vámi, jakmile si připnete Přívěšek Mystický uzlík se Swarovski kameny (bílé zlato, žluté zlato), pro muže je skvělým zdrojem moudrosti Klíčenka Mystický uzlík, kterou mohou používat i děti pro ochranu a stálou přítomnost lásky, jež jim bude zdrojem jistoty a bezpečí.

Přihlaste se na jedinečný celodenní seminář základy Feng shui zaměřené na lásku a vztahy, který se koná v pátek 6.5.2011. Počet míst je omezený, místo si rezervujte hned!

Mohlo by Vás zajímat o Feng Shui:

Další články o Feng Shui.

Přednášky a semináře o Feng shui.

Symboly Feng shui v e-shopu.

Objednávka odborné konzultace Feng shui (harmonizace a analýza prostoru).

Zpět

© 2022 Copyright a grafika Zuzana Musilová